Tekrarlayan baş ağrıları sinüzitin habercisi olabilir

Tekrarlayan baş ağrılarında genelde migrenin yanında sinüzitin unutulduğunu söyleyen Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, sinüzitin belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Havuz yerine denizi tercih edin

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan, koronavirüsün denizde canlı kalma ihtimalinin daha düşük olduğunu belirterek, tatilde havuz yerine denizin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Susam ve argan yağı saçları canlandırıyor

Yaz aylarında güneşin, deniz tuzunun ve havuzlardaki kimyasalların saçlarda yarattığı hasarın onarımı ve saçların canlanması için saç bakım ve güzellik uzmanı Leyla Cesaret Ergül, susam ve argan yağı kullanımını önerdi.

Deniz tuzu göze faydalı değil

Deniz tuzu göze faydalı değil

Doç. Dr. Aylin Kılıç, "Denizin doğallığına kapılıp su altına gözünüzü açmayın. Sanılanın aksine deniz tuzu göze faydalı değil, aksine gözü kurutur, kızarıklık, yanma batmaya ve enfeksiyon kapmasına neden olabilir." dedi.

Islak ayaklar ve mayo mantara sebep oluyor

Islak ayaklar ve mayo mantara sebep oluyor

Dr. Ahmet Cem Yardımcı, havuz kaynaklı enfeksiyonlar hakkında konuştu.

Sinüzite iyi geldiği kanıtlanmış bitkisel tedaviler

Kişide dayanılmaz baş ağrılarına neden olan kronik sinüzit için siz de daha önce denenmiş bitkisel tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Çocuklarda öksürüğü azaltacak 4 öneri

Hemen hemen her çocuğun öksürük krizlerine yakalandığı şu günlerde doğal yöntemler uygulayarak çocuklarınızı rahatlatabilirsiniz.

Sinüzitten korunma yolları

Bu aylarda alacağınız basit önlemlerle kış aylarında yaşanması olası sinüzit problemini engelleyebilirsiniz.

Deniz suyu cilt dostu

Deniz suyunun içeriğinde bulunan potasyum klorür cildin elastikiyetini koruyarak cildi pürüzsüz, canlı ve genç hale getirir.

Deniz suyunun mucizevi faydaları

Deniz suyu cildi güzelleştirir, yaraları iyileştirir. Deniz suyunun cildinizden psikolojinize kadar daha pek çok yararı var.