Deniz Seki davasında sona gelindi

Uyuşturucu alış verişi suçundan aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Deniz Seki'nin dosyası İstanbul'a geldi.

Dosyanın tevzi edildiği İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bu hafta içi Deniz Seki'nin infaz işlemlerini yapması bekleniyor. Seki'nin avukatı Naim Karakaya "İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak tekrardan yargılama talep edeceğiz. Gerekçe olarak, iletişimin denetlenmesi ile alakalı normlarda gercekleşen yasal değişiklikleri göstereceğiz. Dosyada, hukuka aykırı telefon dinlemeleri var. Biz bu nedenle tekrardan yargılama istiyoruz" diye belirtti.

Eski özel yetkili mahkemelerden İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 19 sanıklı davada Deniz Seki, 'Kokain alış verişi yapmak' suçundan 6 sene 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz için dosyanın gönderildiği Yargıtay ise Deniz Seki'nin cezasını onamıştı. Vatan'ın haberine göre; Yargıtay, işlemlerini tamamladıktan sonra dosyayı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gönderdi.

Bir yorum yapamıyorum

Öte yandan Deniz Seki'nin avukatı Naim Karakaya, bu mürracaatın Seki'nin infaz işlemlerini durdurmayacağını ortaya koyarak "Mahkeme, bizim başvurumuzu bunun yanı sıra değerlendirir. Şayet müvekkilimin infaz işlemlerini yapabilir. Mahkeme yeni kurulan bir mahkeme olduğu için ne vakit tamamlayabilir, bir yorum yapamıyorum" diye ekledi.

Yorumlar

yazik 29-05-2014 01:17:00

İnşallah girmez.bir suru çocuğu olur evinin ladini olur.kuaför salonu acarsin deniz hanim.

YORUM YAZ