Demet Şener ile İbrahim Kutluay'dan sürpriz karar

Demet Şener, yeniden mahkemeye başvurarak İbrahim Kutluay'a 'anlaşmalı boşanma' davası açtı.

Evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olması ve ortak hayatın çekilmez hale gelmiş olması sebebi mahkemeye başvuran Demet Şener ve İbrahim Kutluay, boşanma konusunda anlaştıklarını belirtti.

Mahkeme de boşanmalarına karar vermişti

Demet Şener'in, 'Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını' ve 'aldatıldığını' ileri sürerek 2016 Ekim'inde açtığı çekişmeli boşanma davası 19 Ocak 2018'de sonuçlanmış, mahkeme çiftin boşanmasına karar vermişti.

Demet Şener, tazminat yönünden kararı temyiz ederek, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşımıştı. Demet Şener, avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi'ne açtığı anlaşmalı boşanma davasında; İbrahim Kutluay ile 2001'de tanıştıklarını, 15 Temmuz 2005'te evlendiklerini belirtti. Evliliklerinden 13 yaşında bir kız ve 10 yaşında bir erkek çocuklarının bulunduğunu belirten Demet Şener, dava dilekçesinde İbrahim Kutluay'a açtığı çekişmeli boşanma davasındaki sadakatsizlik iddialarına iki cümle ile üstü kapalı yer verdi. Dilekçede, Demet Şener'in ev adresi yer alırken, İbrahim Kutluay'ın ise iş adresine yer verildi.

Kişilik farklılıkları ortaya çıktı

Demet Şener'in adına avukatının mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde; Şener ile Kutluay'ın aralarında kişilik farklığının bulunduğu, çok uzun süredir baş gösteren şiddetli geçimsizliğin gün geçtikçe arttığı yer aldı. Evliliklerinin her iki taraf için de çekilmez hale geldiğinin belirtildiği dilekçede, "Yaşanan olaylar tarafların sosyal ve psikolojik bütünlüklerini olumsuz olarak etkilemiş ve her iki taraf evliliklerini içinde bulundukları koşullar altında sürdüremeyeceklerini anladıklarından, evlilik birliğine son vermeye karar vermişlerdir.” ifadeleri yer aldı.

Anlaşarak boşanma protokolü hazırladılar

Evliliklerinin, gerek taraflar ve toplumsal bakımdan korunmaya değer bir yanının kalmadığına kanaat getirdikleri belirtilen boşanma dilekçesinde, çiftin boşanmaya karar verdiği belirtildi. Dilekçede, çiftin ortak hazırladıkları boşanma protokolünü mahkemenin onaylayarak boşanmalarına karar verilmesi istendi. Dava önümüzdeki günlerde görülecek.

Edvina Sponza'ya 'Öteki Kadın' davası açmıştı

Eski manken Demet Şener, yuvasını Edvina Sponza´nın yıktığını ileri sürerek 500 bin TL´lik manevi tazminat davası açmıştı. Çiftin çekişmeli boşanma davasının gizli görülmesi sebebiyle boşanma nedenlerinin detayları tazminat davasında ortaya çıkmıştı. Demet Şener, mahkemeye, yuvasının yıkılmasına delil fotoğrafları da sunmuştu.

"Sütyen külot yolladı"

Demet Şener'in spor hocası mahkemede verdiği ifadede, Edvina Sponza'nın, Şener'in evine bir zarf içerisinde siyah bir külot ve sütyen gönderdiğini söylemişti. Zarfın içinden çıkan notta ise "Yalancı in, bunu bana Ankara'da bulunan bir otelde verdi. Yalancı kocana verirsin bunu, alsın başkasına versin" yazdığını belirten spor hocası, Edvina Spoza'nın çıplak fotoğraflarını Demet Şener ile ağabeyinin de telefonuna gönderdiğini iddia etmişti.

Mahkeme davayı reddetmişti

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi, öteki kadın davalarında Yargıtay'ın emsal kararları doğrultusunda davanın reddine karar vermişti.

Yorumlar

YORUM YAZ