Demet Akalın'dan koronavirüs önlemlerine sert çıkış: Yalnızca bizi kapsayan yasaklar

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni önlemlere sitem ederek, "Yalnızca bizi kapsayan yasaklar konulması inanın artık ağırımıza gidiyor." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbirlerle birlikte paket servis hariç lokanta, restoran, pastane, berber, kuaför, yüzme havuzu, kaplıca, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema gibi yerlerde hizmetlerin saat 22.00'de sona ermesine karar verildi. Ünlü şarkıcı Demet Akalın koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbirlere karşı sert çıktı.

"Herkes kaderiyle baş başa bırakılıyor"

Instagram Story'sinden, @tuncbasalan kullanıcı adlı kişinin açıklamasını yayınlayan Akalın'ın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor:

"Biliyorsunuz müzik sekötü tamiri çok zor bir yıkım yaşadı. Müzik sekötü demek sadece halkın tanıdığı ünlü popçular demek değildir. Her türlü restoran ,pub, bar ve bunların tedarikçileri, çalışanları, sahnedeki müzisyen ekip, rodiler, ses teknisyenleri ile bu kişilerin bindiği taksiye kadar herkesi etkileyen büyük bir sektör. Biz gerekli tüm COVID-19 önlemlerine ve halk sağlığının güvence altına alınmasına sonuna kadar destek veren duyarlı vatandaşlarız. Fakat yüz yüze eğitim devam eder, insanlar işe gider gelir, hınca hınç toplu taşıma kullanılır, sokağa çıkma yasağı olmadan herkes her yere girip çıkarken yalnızca bizi kapsayan yasaklar konulması inanın artık ağırımıza gidiyor. Bu önlemler kapsamında sayılan iş yerlerine ve çalışanlarına en ufak bir destek bile yapılmıyor, herkes kaderiyle baş başa bırakılıyor. Bilmeyenler bilsin istedim”

Yorumlar

YORUM YAZ