'Dallas' 21 yıl sonra geri dönüyor

Efsane Dizi "Dallas" yeni bölümleriyle bugün Star'da başlıyor.

Bir döneme damgasını vuran, yayınladığında sokakların boşaldığı, dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunan, tüm zamanların en popüler dizilerinden Dallas'ın yeni bölümleri bugün Star'da başlıyor.

34 yıl önce başlayan ve Teksaslı petrol zengini bir aile içinde yaşanan acılarla dolu güç mücadelesini, ihtirası ve ihaneti anlatan dizinin unutulmaz karakterleri JR, Bobby, Sue Ellen'i canlandıran Larry Hagman, Patrick Duffy ve Linda Gray yeni bölümlerde de oynuyor. Ama bu kez söz çocuklarda...

'KÖTÜ ADAM' J.R. YİNE İŞBAŞINDA!

Bugüne kadar 357 bölümü yayınlanan, Ewing ailesinin büyük oğlu JR'in sinsi gülüşüyle özdeşleşen Dallas'ın yeni bölümleri, Teksaslı petrol zengini Ewing ailesinin yaşadığı ünlü "Southfork Çiftliği"nde geçiyor.

Yeni bölümlerde JR'in oğlu John Ross'un sözü geçiyor.

John Ross'u 29 yaşındaki Josh Henderson, Bobby'nin üvey oğlu Christopher'i da "Desperate Housewives"taki bahçıvan rolüyle tanınan 32 yaşındaki Jesse Metcalfe canlandırıyor.

Yine dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Sue Ellen rolünü bugün 71 yaşında olan Linda Gray oynuyor.

Yayınlanacak 10 yeni bölümde JR Ewing'i yine 80 yaşındaki Larry Hagman oynuyor.

Dallas dizisi ilk kez 1978 yılında yayınlanmış ve 1991'de de ekranlara veda etmişti.

REKORLARIN DİZİSİ

Dallas'ın 21 Kasım 1980'de yayınlanan bölümü ABD'de izlenme rekoru kırmıştı. Herkese kötülük yapan J.R'ı kimin vurduğunu görmek için Amerikan CBS televizyonunu 83 milyon kişi izledi. Bu rekoru daha sonra bir tek yine CBS'te yayınlanan MASH dizisinin son bölümü kırabildi.

Birinci bölüm
Dizinin ilk bölümünde Bobby'nin evlat edindiği oğlu Christopher'ın Rebecca Sutter'la evliliği yaklaşırken Southfork Çiftliği'nde bir araya gelen Ewing ailesi yeniden izleyenlerin karşısına çıkıyor. Mutluluk verici bir neden için toplanmalarına karşın Southfork'taki gizlice sürdürülen bir petrol sondajı büyük bir başarıya ulaşınca eski bir aile düşmanlığı genç kuşakta yeniden alevlenir. Petrol ve toprak üzerine süren kavga Ewingleri bir kez daha bölünme tehlikesine sürüklerken herkesin kendine göre planları vardır.

Yorumlar

YORUM YAZ