Daha verimli bir iş hayatı için küçük alışkanlıklar

Küçük alışkanlıklarla kariyenizin akışını değiştrmeniz mümkün. İşte o adımlar.

Bazen lerinizin daha sağlıklı ve yolunda gitmesi için küçük alışkanlıklar yeterli olabilir. Önemli olan bu alışkanlıkları sürekli hale getirmektir. İşte iş hayatınızda daha verimli olmanızı sağlayacak küçük alışkanlıklar. Deneyin ve değişimi fark edin.

1. Kahramanınız gibi davranın.

Zorlu bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, korkutucu bir proje veya önemli bir toplantı gibi, bulunduğunuz sektörde örnek aldığınız her kimse onu düşünün ve böyle bir durumda nasıl davranacağını düşünün. Korktu mu? Sakin mi davrandı? Kendinden emin miydi? Bu düşünceler kafanızdaki belirsizliği kaldıracak ve harekete geçmenizi sağlayacaktır

2. Günün sonunda 5 dakikalık bir günlük inceleme yapın.

İşten ayrılmadan önce masanızda 5 dakikalık bir iş tekrarı yapın. Hızlıca bir liste yapın ve o gün neleri hallettiğinizi, nelerin sonraki iş gününe kaldığını belirleyin. Çalışmanıza engel olan faktörleri belirleyin. Bu tür kontroller, odaklanmanızı ve sizi işten uzaklaştıran şeylerin farkına varmanızı sağlar.

3. Çalışırken tüm bildirimleri kapatın.

Beynimiz bir iş yaparken diğerine geçme konusunda iyi değil. Çalışırken bir e-posta bildirimi veya önemsiz başka bir mesaj çalışma sürenizin% 40'ını kaybetmenize neden olabilir. Kendinize ve kariyerinize bir iyilik yapın ve tüm bildirimleri çalışma esnasında 2-4 saat boyunca sessize alın.

4. Takviminizi kontrol edin ve davetlere öyle cevap verin.

Bazen 'hayır' diyemeyeceğiniz durumlarla karşılaşabilirisniz. Böyle durumlarda 'Takvimimi kontrol edip, size haber vereceğim' deyin. Bu şekilde hem zaman kazanır hem de daha mantıklı cevaplar verebilirsiniz.

5. Günde 5 dakika hedeflerinizi düşünün.

Bu doğru pozitif görselleştirme türüdür . Hedefinizi hayal etmek, oraya ulaşmanızı sağlar. Atacağınız adımları görselleştirirseniz süreci hızlandırabilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ