Daha gür ve hacimli kirpikler için bakım yağları!

Hepimiz kirpiklerimizin gür ve hacimli olmasını isteriz. Bunun için rimel ve kirpik kıvırıcı ne yazık ki istediğimiz sonucu almada yeterli olmuyor. İşte kirpiklerinizi besleyecek bakım yağları!

Abone Ol 

Badem yağı

Hem saç hem de kaş besleme konusunda mucizevi etkileri olan badem yağı kirpikleriniz için de oldukça etkili.  Yüksek miktarda A,B,E yağlarını içeren badem yağı kirpiklerinizi besler ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Tatlı Badem Yağının Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır? - Uzm. Dyt. ve Fitoterapist Hanse Nur BüyükdağHint yağı

İçerdiği yüksek miktardaki yağ asidi ve mineraller açısından hint yağı, kirpiklerinizi besler ve gürleştirir. Bu yağı dilerseniz zeytinyağı ile de karıştırıp kullanabilirsiniz.

Hint Yağı Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar? - Yemek.com

Hindistan cevizi yağı

Nemlendirme etkisi çok kuvvetli bir yağ olan hindistan cevizi yağı kirpiklerinizi nemlendirecek ve bakım yapacak. Sağlıklı bir kirpik istiyorsanız hindistan cevizi yağı güzel bir seçenek olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Lavanta yağı

Güzel kokusuyla bilinen lavanta yağının kirpikleriniz için de faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Lavanta yağını rimelinizin içine bir iki damla damlatarak kullanmanız mümkün. Böylece hem hoş kokular yayacak hem de kirpiklerinizi beslemiş olacaksınız. Ayrıca bu yöntemle rimel kirpiklerinize daha rahat sürülecek.

Lavanta yağının faydaları neler? Lavanta yağı neye iyi gelir? - Güncel  yaşam haberleri – Sözcü

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu