Dağınıklığınızı gizlediğiniz yer kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor

Gardırobunuz, masanız, arabanız veya tavan arası... İsteyerek veya bilinçsizce dağınık bıraktığınız her alan kişiliğinizi yansıtıyor olabilir...

Dağınıklığınızın rastgele olduğunu düşünebilirsiniz. Ama yeni bir kitaba göre, aslında ssizin hakkınızda çok şey söylüyor.

What Your Clutter Is Trying To Tell You (Dağınıklığınız Size Ne Anlatmaya Çalışıyor?) kitabının yazarı Kerri Richardson'a göre, fiziksel dağınıklık zihinsel bir engel olarak davranabilir ve hayatınızda karşılaşabileceğiniz duygusal sorunları yansıtabilir.

Dağınıklığınızın gardırobunuzda, masanızda, arabanızda, garajınızda veya tavan arasında kişiliğiniz hakkında neler söylediğini aşağıda bulabilirsiniz...

Dolabınız: Nostalji

Kitap, gardırop dağınıklığına tutunmanın nostaljik bir fantaziyi bırakmak istememek olarak gösteriyor. Belki eski bir kot pantolon veya gece elbisesi, size daha mutlu veya daha genç bir zamanı hatırlatır. Onları gardırobunuzda tutmak, giysilerin kendisinden ziyade bu hissi bırakmak istememekle ilgilidir.

Masanız: Erteleme

Masanızdaki dağınıklık, ilerleme korkunuzu ortaya çıkarabilir. Kağıt yığınlarını ertelemek ve temizlemekten kaçınmak, zor sorunlarla başa çıkmak istemediğinizi gösterir. Masa dağınıklığı, bir sonraki görevi veya projeyi ele almamak için bir bahane görevi görür. Richardson bunu çözmek için öncelikle dağınıklığın oluşmasına izin vermemenizi önermektedir.

Arabanız: Sınır yok

Arabanızdaki karışıklık ve dağınıklık, bunalmış olduğunuzun açık bir işaretidir. Sadece sizin için yer kalmamış ve hayatınızdaki sınırların çöktüğünü gösteriyor. Hayatınızı planlamaktan ve önemli kararlar almaktan kaçınmak için kişisel alanınızı karmaşa ile dolduruyor olabilirsiniz.

Garajınız: Kaçınma

Dağınıklık enerjinizi tüketir ve bunalmış hissetmenize neden olabilir. Garajınızda yığılmış kutular normal manzaranın bir parçası olmaya başlayabilir. Ama garajınızı nereden düzenlemeye başlayacağınızı bilmemek bile endişelenmenize neden olabilir. Bu, zor görevlerle yüzleşmek için zihinsel enerjiden yoksun olduğunuzu gösterir. Dağınıklık kendi kendine ortadan kalkmaz, bu yüzden başa çıkmak en iyisidir.

Tavan arası: Suçluluk

Dağınıklığın inşa edilmesi için ortak bir alan, eski hatıralar, yadigarlar veya anıların kutularda istiflendiği tavan arasındadır. Bu öğelerin birçoğu hiçbir işe yaramaz, ancak suçluluk duygusu onları temizlemenizi engelleyebilir. Bu duygusallık, gerekli olmasa bile bu eşyalardan kurtulmayı zorlaştırır. Sonuçta bu öğelere ihtiyacınız olup olmadığını düşünmek iyi bir fikirdir.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ