Cüneyt Arkın'dan yıllar sonra gelen Türkan Şoray itirafı

Sosyal medyada oldukça aktif bir şekilde yer alan usta oyuncu Cüneyt Arkın, Türkan Şoray ile ilgili bir anısını takipçileriyle paylaştı.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın, Instagram ve Twitter hesaplarını çok aktif bir şekilde kullanıyor. Takipçileriyle Türkan Şoray ile beraber bulunduğu bir fotoğrafı yayınlayan Arkın, Yeşilçam'ın Sultanı ile bir de anısını paylaştı.

"Türkan'ın gözlerine bakma, ölürsün"

Cüneyt Arkın, paylaştığı fotoğrafın altına, "Türkan'la ilk filmimi çekerken "Sakın gözlerine bakma ölürsün” dediler. Kim gencecik yaşta ölmek ister ki? Karşılıklı ilk sahnemizde bu lafı çıkaramıyorum aklımdan. Kulaklarına, alnına, çenesine falan bakıyordum hep repliklerimi söylerken. Türkan nezaketten susuyor ama ben bir türlü istenen oyunculuğu veremiyordum. Sonunda "Ölürsem öleyim” diye isyan ettim ve baktım gözlerine. Gözler göz değil gözistandı, memleket türküsüydü. Türkan o kadar alçakgönüllüdür ki, çocuk gibi darılır, çocuk gibi sevinir. Çok büyük aşk filmleri çektik birlikte. Genç kadınlar, delikanlılar özel hayatlarında bizim gibi sevip, bizim gibi aşık oluyorlardı." notunu düştü.

Yorumlar

YORUM YAZ