Doğal enfeksiyon savarlar: Bal ve propolis

Prof. Dr. Erdem Yeşilada, bal ve propolisin kişinin bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olarak virüslere karşı koruma sağladığını söyledi.

Salgın sırasında organ bağışı hakkında bilinmesi gerekenler

Hastaların bir bölümünün kendilerine virüs bulaşacağı endişesiyle tedavilerini yarıda kestiklerini ve organ nakli olmaktan çekindiklerini söyleyen uzmanlar, gereken önlemler alındığı takdirde pandemi sürecinde de nakil ameliyatlarının güvenli bir şekilde yapıldığını vurguluyorlar.

Koronavirüs, Alzheimer hastalığını ilerletiyor

Binlerce insanı etkileyen ve her geçen gün büyümeye devam eden koronavirüsün, bazı bireylerde beyin tutulumu meydana getirdiği ve Alzheimer hastalığını çok hızlı bir şekilde ilerlerlettiği tespit edildi.

Eser Yenenler koronavirüse yakalandı

Eser Yenenler koronavirüse yakalandı

Ünlü oyuncu Eser Yenenler'in koronavirüs testi pozitif çıktı.

Evde egzersiz sakatlanmalara yol açabilir

Evde egzersiz sakatlanmalara yol açabilir

Prof. Dr. Demet Uçar, pandemi sürecinde evde kalma süresinin artmasıyla beraber hareketsiz kalan bireylere, evde yapılan egzersizler konusunda önerilerde bulundu.

Salgın sürecinde stres seviyesi ve yalnızlık duygusu arttı

100 bin kişinin üzerinde bir katılımcıyla yapılan araştırmada, her 3 kişiden 1'i salgın sürecinde stres seviyelerinde ve yalnızlık duygularında artış olduğunu bildirdi.

Korona günlerinde evcil hayvanınız varsa bunlara dikkat

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Ali Özön, evcil hayvanı olanların, kendileri gibi evcil hayvanları için de uyması gereken Covid-19 tedbirlerini sıraladı.

Egzersiz yapmanın bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri

Uzman Fizyoterapist Altan Yalım, tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınına karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin yolunun egzersizden geçtiğini söyledi.

İrem Sak: Diziyi izleyip elime silah almıyorum

Nişantaşı’ndaki bir hastanede görüntülenen güzel oyuncu İrem Sak, Covid- 19 testi yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Koronavirüs stresi ile başa çıkmanın 8 yolu

Psikolog Carisa Parrish, koronavirüs döneminde yaşanan stres ile baş etmenin yollarını 8 madde altında topladı.