Çocukların gelişiminde pilatesin önemi

Uygun yaşta başlanılan pilates, çocukların gelişimini olumlu yönde etkiler. Bu etkileri gelin birlikte inceleyelim.

Abone Ol 

   Günümüz teknolojisinin ve koşulların etkisiyle çocuklar tablet ve bilgisayarlarının başından kalkamaz oldular ve sokaklarda oynayan çocukların sayısı gün geçtikçe azalır oldu. Hareketsiz kalan çocuklarda duruş bozukluğu, omur eğriliği meydana gelir. Pilates düzenli hareket etmeyi ve vücutlarını disipline etmelerini sağlar, bu da çocukluk döneminde kas gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Peki bu erken yaşta pilatesin faydaları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim. 

Geleceğe Yatırım

Çocukluk döneminden itibaren yapılan düzenli egzersizler, çocukların sağlıklı büyümesine, vücutlarını geliştirmesine,  sosyalleşmelerine ve ileriki dönemlerde daha aktif olmalarını sağlayacaktır.

Duruş Bozukluğunu Giderir

Çocuğunuz okul sıralarında oturmaktan iki büklüm geliyorsa hemen ufak pilates egzersizleri yaptırın. Geç kalınırsa ileride çok ağrılı bir dönem olabilir.

Pilates Özgüveni Artırır

Erken yaşta başlanılan pilates daha sağlıklı bir vücut sahibi olmalarını sağlar ve ilerleyen yaşlarda iyi bir vücut daha özgüvenli olmalarını sağlayabilir.

Doğru Nefes Alışkanlığı

Pilates, doğru nefes alışkanlığı ve doğru beden duruşu kazanmasına yardımcı olur. Böyle küçük yaşta tiyatro, dans gibi etkinliklere ilgili çocuklar daha kolay adapte olur.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu