Çocuklar için İstanbul’u yazanlar konuşuyor

“İstanbul’u Okuyorum” projesi kapsamında düzenlenen “Çocuklar İçin İstanbul’u Yazanlar Konuşuyor” başlıklı online konferans 13 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve OKUYAY Platformu tarafından desteklenen Şehir Dedektifi İnisiyatifi'nin dijital ve basılı interaktif haritalama projesi "İstanbul'u Okuyorum”, çocukların kentin tarihi ve kültürel değerleriyle etkileşimini, okuma kültürü ve oyun yoluyla güçlendirmeyi hedefliyor.

5 yaş ve üzeri çocukları, Tarihi Yarımada odağında, kentin okuma ve kent kültürüyle buluşturmayı hedefleyen proje, bol oyunlu ve okumalı rotalar hazırlıyor.

Çocuklar için İstanbul'u yazanlar konuşuyor

İstanbul'u Okuyorum projesi, 'Çocuklar İçin İstanbul'u Yazanlar Konuşuyor' başlığıyla düzenlediği online konferans serisinde ise İstanbul'u çocuklarla buluşturan yazarlar ve çizerleri bir araya getiriyor. Serinin ilk etkinliği, 13 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 18.00'de, çocuk kitabı yazarı Simla Sunay ile illüstratör Volkan Akmeşe'nin katılımıyla gerçekleştirilecek. Proje bu etkinlikle, çocukların salgın sürecinde özlemi duyulan kent kültürü ile yeniden bağ kurmasını; böylelikle kentin birikimiyle okuma ve oyun yoluyla etkileşime girmesini hedefliyor.

Etkinliğine katılmak için, internet sitesinde yer alan kayıt formunun doldurulması yeterli.

Yorumlar

YORUM YAZ