Çocukla seyahate çıkmanın püf noktaları

Çocuğunuzla seyahate çıkacaksanız bu öneriler hem yol boyunca hem de tatil boyunca size yardımcı olacak.

Çocuklu tatil, farklı bir eylem planı gerektirir. Havaalanına giderken, seyahat sırasında bir yere yetişmeye çalışırken "geç kaldım” paniği yaşamamak için zamanı iyi hesaplayın. Her an tuvaletlerinin gelebileceğini, midelerinin bulanabileceğini unutmayın.

İşte çocukla tatile çıkacaklara öneriler...

Mutlaka rezervasyon yaptırın. Çadır kiralayacak olsanız da beş yıldızlı tatil köyüne gidecek olsanız da mutlaka rezervasyon yaptırın. Hatta ön ödeme ile yerinizi garantiye alın. Yanınızda çocuklar, elinizde bavullarla ortada kalmaz istemezsiniz değil mi?

Ona da bir kamera ya da fotoğraf makinesi verin. Gördüklerini kendi bakış açılarıyla görüntülemeleri için bir şans tanıyın. Ayrıca, bu şekilde sıkılmalarını da engeller, daha rahat dolaşabilirsiniz.

Tuvalet eğitimini yeni tamamladıysanız, şehirler arası yollardaki tuvaletler sizin için kabus olabilir. Mutlaka taşınabilir klozet kapağı alın. Bir de en bolundan ıslak mendil…

Çocuk dostu uygulamalar size seyahat sırasında yardımcı olabilir. Uçakta, otobüste ya da arabada sıkıldığında tabletinize yüklediğiniz çocuk uygulamalarıyla oyalanabilir.

Gitmeden önce, tatilinizi geçireceğiniz bölgedeki çocuk dostu mekanları araştırın ve listeleyin.

Dünyanın neresine giderseniz gidin, yanınızda çocuk varsa ıslak mendil de olmalı…

Evet, orada eczane vardır ancak siz yine de hasta olduğu zaman en sık kullandığınız ilaçları bavula koyun.

Oyuncak unutmanız, kıyafet unutmanızdan daha kötü. Çocuğunuza tatilde yanına hangi oyuncakları istediğini sorun. Favori kitapları, boya kalemleri ve birkaç boş kağıt, unutulmaması gerekenler listesinin başında olmalı.

Yorumlar

YORUM YAZ