Çocuklarda parmak emme alışkanlığını ciddiye alın

İlkel bir refleks olarak kabul göre çocuklarda parmak emme alışkanlığı, belirli bir yaştan sonra mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

Çocukların kışın sık hastalanmasını önleyecek 10 altın öneri

Kış aylarında ve okul döneminde çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirerek hastalıklardan uzak durmalarını sağlayacak ipuçlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Çocuklar için en sıcak tutan bot modellerinde büyük indirim

Büyük indirim avantajlarını yakalayarak hem sağlıklı hem de çocukların severek giyeceği kışlık bot tercihi yapabilirsiniz. İndirim olanaklarını takip ederek kışlık botlarla uyumlu aynı sağlıklı kullanımı sunan polar, mont, eşofman gibi ürünleri de uygun fiyata alabilirsiniz.

Çocuklarda bu belirtiler lenfomanın habercisi olabilir

Çocuklarda bu belirtiler lenfomanın habercisi olabilir

Çocuk Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ceyhun Bozkurt, lenfoma olarak da bilinen lenf kanserine ilişkin uyarılarda bulundu.

Ev kazaları çocukları kör bırakıyor

Ev kazaları çocukları kör bırakıyor

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), pandemi döneminde evde meydana gelen kazalar sonucu hem yetişkinlerde hem de çocuklarda göz yaralanmalarının dikkat çekici bir şekilde arttığını açıkladı.

Uzmanından okula başlayan çocuklara ve velilerine öneriler

Okulların açılması ile birlikte öğrencilerin beslenmesi de önem kazandığını söyeleyen Diyetisyen Sıla Özdemir, çocukların sağlıklı beslenmesini ve anne babalara önerilerini anlattı.

Pandemi çocuklarda duruş bozukluğunu artırdı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Berna Tander, pandemi sürecinin çocuklar üzerindeki etkilerine ilişkin uyarılarda bulundu.

Enerji içecekleri yerine tüketilebilecek sağlıklı içecekler

Enerji içeceklerinin çoğunlukla çocuk ve gençler tarafından ders çalışırken uyanık kalabilmek ya da uzun saatler eğlenmek için kullanıldığını belirten uzmanlar, gün içinde 200 mg veya üzeri kafein tüketiminin zehirlenmeye yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Diş fırçalarken bu noktalara dikkat

Doğru şekilde diş fırçalamanın hem ağız ve diş sağlığı hem de genel sağlık üzerinde çok önemli etkileri olduğunu söyleyen Diş Hekimi Deniz İnce, diş fırçalarken özellikle dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Çocuğunuz yüz yüze eğitime hazır mı

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzm. Dr. Muhammet Albayati, uzun bir sürenin ardından tekrar açılacak okulların çocuklar üzerindeki etkilerini paylaştı.