Coachella koronavirüs nedeniyle ertelendi

Nisan ayında yapılması planlanan ve her yıl yaklaşık 250 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen Coachella, koronavirüs nedeniyle Ekim ayına ertelendi.

Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan Coachella 2020, koronavirüs nedeniyle ertelendi.

"Herkesi protokollere uymaya davet ediyoruz"

Coachella ve Stagecoach festivallerinin organizatörlerinin yaptığı resmi açıklamada, "Riverside bölgesi ve yerel sağlık otoriteleri, COVID-19 endişeleri nedeiyle Coachella ve Stagecoach festivallerini erteleme kararı almıştır. Bu karar evrensel bir belirsizlik anında gelse de, misafirlerimizin, personelimizin ve topluluğumuzun güvenliğini ve sağlığını çok ciddiye alıyoruz. Herkesi, halk sağlığı yetkilileri tarafından ortaya konan önlem ve protokollere uymaya davet ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Coachella organizatörleri yeni tarih güncellemesini de yapmayı ihmal etmedi, "Nisan tarihleri ​​için yapılan tüm biletler, Ekim ayına ertelenen festivalde de kullanılabilecek. Coachella katılımcıları, 13 Mart Cuma gününe kadar bilet tarihlerini yenilemezlerse, ilerleyen günlerde iade konusunda bilgilendirilecekler.”

Normal şartlarda Nisan ayında düzenlenmesi planlanan Coachella 2020'nin yaklaşık 250 bin katılımcısı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak eğer, virüsün yayılmasını önlemek amaçlı alınan bu kararın ne kadar mühim olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Yorumlar

YORUM YAZ