Clubhouse’un düşüşü de yükselişi kadar hızlı oldu!

burası özet

Abone Ol 

Kısa sürede tıklanma rekorları kıran, özellikle pandemi sürecinde sokağa çıkma yasaklarının olmasıyla birlikte, herkesin gözdesi haline gelen clubhouse uygulaması şimdilerde çok sessiz.

Son dönemlerin en büyük siber saldırılarından birine maruz kaldı. Yapılan saldırı sonucu hackerler, Clubhouse veritabanından 3.8 milyar civarında telefon numarası çalmaya başardı Kullanıcılar güvenlik kaygısı yaşamış olacak bir bir uygulamayı terk etti.

Sesli Twitter olarak tanımlanabilen sosyal medya platformu Clubhouse, Pandemi sürecinin etkisiyle en hızlı yükselen uygulamalardan biri oldu. Yerli yabancı birçok ünlü isim kullanmaya başladı. Girişimciler, reklamcılar, marka yöneticileri, influencerlar, profesörler, bilim insanları hatta politikacılar bile uygulamaya geldi. 90’lı yılların chat odalarını andıran Clubhouse uygulamasında ses odaları bulunuyordu bu odalarda bir ya da birden fazla moderatörler olabiliyor. Şarkı odalarından tutun siyaset odaları bile bulunuyordu. Sohbet odalarındaki muhabbet, binlerce insanı uykusuz bırakacak derece akıp gidiyordu. Uygulama 1 aya yakın bir sürede 8 milyon kullanıcı tarafından indirildi.

 

Ocak 2021’deki değeri yaklaşık 100 milyon dolar civarındaydı. Birkaç ay içerisinde haftalık 10 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Clubhouse, davetiye ile katılma özelliğini kaldırdı ve Android işlemcide de yerini aldı. Fakat düşüşü de yükselişi kadar hızlı oldu. Öyle ki uygulamanın kapandığını düşünenler var. Bu nedenle geliştiriciler, platforma yeni bir özellik ekledi ve sesli sohbetin yanı sıra uygulamaya yazılı olarak katılmakta mümkün. Yeni birçok özellik geleceği de duyuruldu.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu