Cemal Süreya kendi çizimleriyle anıldı

Cemal Süreya, ölümünün 30. yılında kendi çizimlerinin ve günümüz sanatçılarının eserlerinin yer aldığı özel bir sergi ile anıldı.

Meditasyon ile harekete geçmenin 5 yolu

Meditasyon doğru yapıldığında, stresi azaltabilir, tansiyonu düşürebilir, ruh halini iyileştirebilir ve kişisel farkındalığı arttırabilir...

Düşük kaşlara ameliyatsız çözüm: Kaş kontürü

Yüzün merkezinde yer alarak hem güzelliği hem de ifadeyi karakterize eden kaşlar, yanlış konumlandırıldığında hoş olmayan bir görünüme yol açabilir. Özellikle de yüzün diğer unsurlarıyla uyum sağlamayan kaşlar, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir.

Dubai çizimi timelapse olarak görüntülendi

Dubai çizimi timelapse olarak görüntülendi

Bir kanvas, biraz boya sanat için yeterli. Bir de üstüne timelapse çeken kamera eklenince ortaya tam bir görsel şölen çıkıyor.

Geleceğini merak eden çocukların başucu kitabı

Geleceğini merak eden çocukların başucu kitabı

Müzikal diliyle Fransız Çocuk Edebiyatı'na yeni bir üslup getiren Olivier de Solminihac’ın yazdığı "Neye Benzer Gelecek", küçük okurların yol göstericisi olacak bir roman.

Çocuk istismarı hakkında bilmemiz gereken her şey

İstismara uğrayan her 6 çocuktan yalnızca birinin ortaya çıktığını söyleyen Psikolog Berra Baş, son günlerde gündemde olan çocuk istismarı ile ilgili bilgiler verdi, ailelere çok iş düştüğünü söyledi.

Google'ın Virginia Woolf doodle'ı

Google, ünlü İngiliz yazar Virginia Woolf'un doğum günü dolayısıyla doodle hazırladı.

Dünyaca ünlü ressam Van Gogh'un yeni bir resmi bulundu

Paris'teki Montmartre tepesindeki bir taş ocağının resmedildiği, 2013'ten bu yana incelenen eserin, Hollandalı ünlü ressam Vincent van Gogh'a ait olduğu doğrulandı.

Jennifer Aniston'un muhteşem evi

47 yaşındaki ünlü oyuncu Jennifer Aniston evini yeniden dekore ettirdi.

Makyajla istediği ünlüye dönüşebiliyor

Londra'da yaşayan makyaj sanatçısı Maria Malone-Guerbaa, makyaj yaparak kendini istediği herhangi bir ünlü ya da hayvana dönüştürebiliyor.