Cinsel hazzı sadece G noktasında aramayın

Yapılan bir araştırmada kadınların cinsel haz almasını sağlayan tek noktanın G noktası olmadığı ortaya çıktı.

İtalya'nın başkenti Roma'daki Tor Vergata Üniversitesi'nden Endokrinoloji ve Seksoloji Profesörü Emmanuele A. Jannini, kadın vücudunda büyük zevk veren ve orgazma yol açan tek bir nokta olduğu inancının bir şehir efsanesinden ibaret olduğunu söyledi.

Bilim insanları 'Nature Reviews Urology' isimli akademik dergide yayınladığı konu ile ilgili raporda 1950'lerde ortaya atılan ve kadın vücudunda zevk almaya ayrılmış tek bir nokta olduğunu var sayan G noktası teorisinin kadın anatomisini fazlası ile basitleştirdiğini iddia etti.

Birçok farklı bölge uyarılınca orgazm oluyor

Araştırmacı modern görüntüleme teknikleri ve ultrason teknolojisinin araştırmacılara cinsel ilişki sırasında kadın üreme organlarının nasıl tepki verdiğini yakından inceleme imkanı sağladığını söyledi ve "Klitoris, uretra ve ön vajina duvarı, clitourethrovaginal (CUV) kompleks isimli bir kavramın ortaya atılmasına neden oldu. Bu geniş ve değişken bölgeler cinsel ilişki sırasında stimüle edildiğinde kadın orgazmı gerçekleşiyor” dedi.

Profesör Jannini sözlerine "Artık kadın orgazmının hayali tek bir noktaya bağlı olmadığını, çok daha kompleks olduğunu biliyoruz” diyerek devam etti.

Yorumlar

musti 29-08-2014 18:03:20

peki d noktasi ni bilen varmi o nokta cok daha iyi

Ugur 29-08-2014 16:08:35

Ben hazzı dabulyu v noktasında buldum,harika fevkalede bir şey

İbrahim 29-08-2014 15:51:40

Tüh bütün hayatım boyunca bu noktayı arıyordum :(

YORUM YAZ