Cilt detoksu ile yenilenin

Yeni yılda cilt sağlığınızı korumak için cildinize nasıl detoks yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Yeni bir yıl, yeni planları da beraberinde getirir. Kilo vermek, sigarayı bırakmak, egzersize başlamak ve daha planlı - programlı olmak derken, cilt bakımıyla ilgili yeni kararlar almak genellikle ihmal edilir.
Her geçen yıl, ne yazık ki cilt sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri de beraberinde getiriyor. İşte bu nedenle cilt bakımınızı asla ihmal etmemelisiniz.

Cilt yaşınıza uygun yöntemler seçin

Ciltte kuruluk ya da fazla yağlanmaya bağlı görülen erken deri yaşlanması, cilt uzmanlarının önerdiği uygun ürünlerle engellenebilir. Cilt yaşınız biyolojik yaşınızdan fazla ise, vitamin ve kolajen enjeksiyonu ya da peeling tedavisi ile cildinizi gençleştirmeniz mümkün. Bu tedaviler kendinizi iyi hissetmenizi ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Sabah uyandığınızda bir-iki bardak su için

Günde an az iki litre su içerek hücreleri temizlemek, dolgunlaştırmak ve kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Bitki çayları veya sebze suları da bu miktara dâhil olabilir. Ancak alkol, çay, kahve, meşrubat ve asitli içecekler, günlük su tüketim miktarının dışında tutulmalı.

İyi beslenin

Canlı ve ışıltılı bir cilt için bol miktarda taze meyve ve sebze yiyin. Ayrıca ceviz, fıstık, fındık, kuru kayısı ve havuç da cilde nem kazandırır.

Özel banyo yağları kullanın

Banyo ürünlerinin kremli olması, özel banyo yağları kullanmak ve banyodan sonra nemlendirici uygulamak, cildinize ışıltılı bir görünüm verir. Nemlendirici seçimini de cilt tipine ve mevsime göre yapmalısınız.

Selülitlerden kurtulun

Uzman Doktor Zerrin Baysal, farklı problemlerden kaynaklanan selülitlere tek tip bir tedavi yaklaşımının söz konusu olmadığını söylüyor. Tedavi yöntemlerinden hangisinin seçileceğine doktorunuz gerekli tetkikleri yaptıktan sonra karar vermeli. Bununla birlikte doğru ve dengeli beslenerek, metabolizmanızı hızlandırarak, tuzlu ve yağlı gıdalardan uzak durarak, bol su içip spor yaparak selülitle savaşabilirsiniz.

Epilasyonu uzmanına yaptırın

Her kıl tipi, kökten yok edilmeye uygun olmayabilir. Tüylerin rengi ve kalınlığı, özellikle lazer epilasyon tedavisine yanıt almak için önemli faktörler. İnternet ya da telefonla satış kanallarından alınan epilasyon programları başarısız sonuçları beraberinde getirir. Epilasyonu, dermatoloji uzmanının değerlendirmesi sonucu donanımlı bir merkezde yaptırmalısınız.

Yorumlar

YORUM YAZ