Cilt bakımında tonik kullanımı

24 saat boyunca cilde nemlilik kazandıran tonikler cildi yumuşatma özelliği de içerirler. Tüm cilt tiplerinde cilt dokusunda yenilik ve dolgunluk toniğin olumlu etkilerinden bazılarıdır.

Bakımlı ve güzel olmanın sırrı: En iyi cilt bakım ürünleri

Hem cilt bakımı hem de çeşitli cilt problemlerine karşı kullanılan cilt bakım ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenleri ve en iyi cilt bakım ürünlerini derledik...

Cilt bakımında kaçınmanız gereken 5 hata

Güzel bir görüntüye sahip olabilmek için uyguladığınız bazı cilt bakım rutinlerinin faydadan çok zarara neden olduğunu biliyor muydunuz?

Güzellik uzmanlığı kursu

Güzellik uzmanlığı kursu

Birçok kişinin kolaylıkla katılım sağlayabileceği kurslar olan güzellik uzmanlığı kursları, yeteri kadar merakınız varsa ve kendinizi bu konuda yetiştirmek istiyorsanız ömür boyu bitmeyecek bir iş imkanı sunuyor.

Jojoba yağının olumsuz olabilecek 3 yan etkisi

Jojoba yağının olumsuz olabilecek 3 yan etkisi

Cildiniz ve saçlarınız için son derece faydalı olan jojoba yağını kullanmadan önce olası yan etkilerini öğrenmeye ne dersiniz?

Fazla dezenfektan kullanımı da cildi kurutuyor

Çevresel koşullara bağlı olarak gelişen cilt problemleri kış aylarında daha fazla görülüyor. İşte, kışın cilt bakımında dikkat etmeniz gerekenler…

Leke tedavileri uzun solukludur ve sabır gerektirir

Dermotoloji Uzmanı Dr. Abdurrahman Aslan, pek çok kadının kabusu haline gelen doğum lekeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

L’Occitane’da cilt endişesine yönelik nemlendirici kremler

Doğal içeriklerle zenginleşmiş tüm cilt tiplerine ve cilt endişelerine uygun nemlendiricileri bir araya getirdik.

Kış aylarında cilt sağlığına dikkat

Dermotoloji Uzmanı Ümit Bostancı, soğuk havalarda el, yüz, boyun, kulak gibi bölgeler iyi korunmalı ve özellikle sık sık nemlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Cilde iyi gelen en iyi doğal ürünler: Badem yağı ve gül suyu

Doğal su ve yağlarla, cilt bakımınızı sağlıklı bir şekilde sağlayabilmeniz mümkün. Bu ürünler içinde ise en başta badem yağı ve gül suyu geliyor. İşte cilde iyi gelen en iyi doğal ürünler.