Cilt lekelerinin sebebi nedir ve nasıl yok ederiz?

Güneşli havalarda daha sık ortaya çıkan cilt lekelerinin önüne geçmek mümkün. Sizin için bu sorundan kurtulmanızı sağlayacak basit yöntemleri derledim. İşte haberin detayları...

Abone Ol 

Hiperpigmentasyon nedir?

Melanin cilt rengini belirleyen deri hücresidir. Cildin bir bölgesinin çok fazla melanin üretmesi sonucunda cilt tonu dengesi bozulur. Cilt tonunun dengesini bozan ve leke olarak adlandırdığımız bu sağlık problemine hiperpigmentasyon denilmektedir. Hiperpigmentasyonun önüne geçmek zor gibi gözükse de aslında günlük bakım rutininize dahil edebileceğiniz basit adımlarla bu problemden kurtulmanız mümkün. İ

Güneş kremi

Güneş Kremi Kullanırken Yapılan 8 Yanlış - Trendus.com

Cilt lekesinin önüne geçebilecek bir numaralı kaynak her zaman söylediğimiz gibi güneş kremi! Güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için yaz kış demeden mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

C vitamini

C vitamini serumu ne işe yarar? C vitamini serumu kullananların gördüğü faydalar… - Güzellik haberleri – Sözcü

Cilt lekeleriniz oluşmadan bir önlem almak istiyorsanız günlük bakımınıza c vitamini dahil edebilirsiniz. C vitamini cildinize ışıltı katarken aynı zamanda leke oluşumunun da önüne geçecektir.

Dokunmamaya dikkat

Pijama Içinde Afro-amerikan Hamile Kadın Aynaya Bakıyor Telifsiz Fotoğraf ve Stok Görsel

Siz de gün içince yüzüne sürekli dokunanlardansanız bu alışkanlığı bir kenara bırakma vakti geldi! Yüzünüze sık sık dokunmak akne oluşumuna ve cilt lekelerine sebebiyet vermekte.

Peeling

Evde Peeling Nasıl Yapılır?- Kadin.com

Peeling yapmak cildinizdeki ölü tabakaları arındırır bu sebeple cilt doku bozukluklarının önüne geçmek için mutlaka bakım rutininize peeling eklemelisiniz.

Güneşe karşı siper alın

Cildi güneş hasarından korumanın yolları - Cilt Bakımı

Güneş ışığına fazla maruz kalmak cilt lekelerini arttıran en önemli faktördür. Güneşli havalarda şapka takarak cildinizi güneş ışığının zararlı etkilerinden koruyun.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu