Cilt lekelerine karşı 5 kesin çözüm

Cildinizdeki lekeler canınızı sıkmaya mı başladı? Doğru kapatıcıyla kapanmayacak hiç bir iz yoktur. Önemli olan cilt probleminizi tespit ve hemen uygulamaya geçmek..

Abone Ol 

Sivilce, güneş lekeleri, kızarıklar, mor halkalar, akne izneleri hepimizin korkulu rüyası hepsinin bir çözümü var..

Aktif sivilceler

Sivilceye Ne İyi Gelir Ve İzleri Nasıl Geçer? Evde Doğal Akne Ve Sivilce  Kurutucu Bitkisel Çözümler! - Sağlık Haberleri

ÇÖZÜM: Yoğurt ile peeling maskesi, Gül suyu ile tonik, Zerdeçallı yoğurt maskesi, Hindistan cevizi yağı, Limon suyu, Karbonat peelingi, Kahve telvesi peelingi, İltihap giderici diş macunu ve Lavanta yağı gibi yönetemler iyi gelebilmektedir..

Güneş lekeleri

Uzman isim uyararak açıkladı: Bu hata güneş lekelerinin kalıcı olmasına yol  açıyor! - Sağlık Haberleri

ÇÖZÜM: Temiz bir pamuğa bol bol limon suyu sürüp güneş lekesine uygulayarak 20-25 dakika bekleyin. Ardından bol su ile durulayın. Kaşıntı ya da kızarıklıklara maruz kalmamak için limon suyu uyguladığınızda güneşe çıkmayın. Aloe Vera: Güneş lekelerini gidermede en başarılı bitkilerden biridir.

Kızarıklıklar

Yüzde oluşan kızarıklıklar ne anlama geliyor? - Sağlık Haberleri

ÇÖZÜM: Yüzde kızarıklık için ne yapılmalı diye düşünüyorsanız aloe vera jel kızarıklık için en etkili bitkisel tedavilerden biri. Aloe vera jel ağrıyı ve kızarıklığa bağlı yanmayı azaltmada etkilidir. Yüz kızarıklığının azalması için aloe vera jeli günde iki kere nazikçe yüzünüze sürebilirsiniz.

Mor halkaları

Göz Çevresi Morluğu Tedavisi Fiyatları 2022 | Dermal Klinik

ÇÖZÜM:

  • Çay poşeti. Gözlere soğuk poşet çay uygulamak morlukların görünümünü iyileştirebilir. Çay, içeriğinde bulunan antioksidanlar ve kafein nedeniyle kan dolaşımını uyarmaya, kan damarlarını daraltmaya ve cilt altında sıvı tutulumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu amaçla siyah ya da yeşil çay kullanılabilir. İki siyah veya yeşil çay poşeti sıcak suda beş dakika bekletilir. Daha sonra poşet çayların buzdolabında 15-20 dakika soğumaları beklenir. Soğuk çay poşetleri gözler kapatılarak 10 ila 20 dakika uygulanır. İşlem bittikten sonra gözler soğuk suyla yıkanır.
  • Hindistan cevizi yağı. Göz altlarına her gece Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak koyu halkaları azaltabilir. Hindistan cevizi yağı, zarar görmüş cilt hücrelerini onarabilen zengin bir E vitamini kaynağıdır.
  • Salatalık. İki dilim salatalığın 5 dakika boyunca limon suyuna batırılması ve gözlere yerleştirilmesi, koyu halkaların etkilerini azaltabilir. Ancak, uygulama sırasında gözlerin limon suyuna temas etmemesine dikkat edilmelidir.
  • Gül suyu. Pamuklu bir ped gül suyuna batırılır ve kapalı göz kapaklarının üzerine yerleştirilerek 15 dakika bekletilir.
  • Süt. İki adet pamuk topu soğuk sütün içine batırılıp ve göz altlarına yerleştirilir.

Akne izleri

Yüzdeki Sivilce (Akne) İzleri Nasıl Geçer ? | Dr. Güneş Ertürk

ÇÖZÜM: Sivilce lekelerini giderme ve cildin rengini açma konusunda etkili olan elma sirkesi, asidik özellikleri taşır. Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Temiz bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu