Çılgın tasarımcılar mukavvadan ev yaptı

Hollandalı tasarımcılar, 4 yıl üzerinde çalıştıkları yapıyı oluklu mukavva kullanarak inşa etti.

Teknoloji ve sanayi geliştikçe, yaşadığımız mekanların da formu değişiklik gösteriyor. Devasa binaların yanında tek gözlü alternatif yapılar da ilgi çekiyor. Hollandalı tasarımcılar, küçük ev sevenler için, yapı malzemesi diğerlerinden farklı olan bir ev tasarımı yapmışlar. Çevre dostu firma, 4 yıl üzerinde çalıştıkları yeni bir yapı malzemesi geliştirmeyi başarmış.

Oluklu mukavva kullanıldı

Ev, inşa edilirken yapı malzemesi olarak bir çeşit oluklu mukavva kullanıldı. Karton türü malzemeler ev yapımı için dayanıksızdır elbette, ancak tasarımcılar, onu son derece dayanıklı bir yapıya dönüştürmüş. Evin iskeletini oluşturan metal aksam, dev bir makine tarafından tam 24 kez oluklu mukavva ile sarılıyor.

Ahşap paneller

Evin dış yüzeyi, ahşap panellerle kaplanıyor. Mukavva malzemenin özelliği çok hafif, esnek, kolay ve hızlı üretilebilir olması... Tek gözlü veya talebe göre istenilen ölçüde imal edilebiliyor. Mutfak ve banyo da eklenebiliyor.

Yepyeni bir yorum

Modüler tasarım evler deniz kenarında bir bungalov ya da ormanda bir çalışma evi olarak kullanılabilir. Son yıllarda oldukça yaygınlaşan tinyhouse tarzına yepyeni bir yorum getiren ev, minimalist ve şık tasarımıyla ilgi çekeceğe benziyor.

Yorumlar

YORUM YAZ