Cildinize hak ettiği değeri verin!

Cildinizin pırıl pırıl parlamasını istiyorsanız rutinlerinizden asla vazgeçmeyin!

Abone Ol 

Ne yazık ki tüm ciltler oldukça hassastır ve hava değişikliklerinden, güneşten, nemden hatta üzüntüden bile etkilenir ve reaksiyon gösterir. Kimi zaman kurur ve pul pul dökülmeler yapar kimi zaman yağlanır ve sivilcelenir. Fakat cildimize bakarsak onunla ilgilenirsek ve cildimize uygun ürünleri kullanırsak bu durumların bir çoğundan kaçabiliriz.

Cildinizin daha parlak ve genç görünmesini istiyorsanız cilt bakımınızı rutin haline getirmeniz gerekir. Her gün düzenli olarak makyajınızı temizlemeniz, cildinize uygun ürünleri kullanmanız ve bilinmeyen kimyasalları cildinize uygulamamanızı tavsiye ederim. Gelin birlikte cilt bakım rutininizin nasıl olmasını gerektiğine bakalım.

Cilt Bakım Ürünlerinin Kullanım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Temizleme

Her şeyden önce cildimizi her gün derinlemesine temizlemeliyiz. Cildimizi temizleyerek makyaj, kir ve sebum gibi maddelerden arınmış oluruz. Cilt tipinize uygun yüz temizleme jelini kullandığınızda cildinizin kirlerden nasılda arındığını gözlerinizle göreceksiniz.

Tonik

Cildinizi temizlediniz ama tonik uygulaması da oldukça önemlidir. Tonik uygulaması cildin derinlemesine temizlenmesini sağlamanın yanı sıra gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Gözeneklerin sıkılaşmasının yanı sıra ayrıca düzenli kullanımda siyah noktaları tamamen giderir.

Serum

Cilt bakım rutinlerinde serumlarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Fakat cilt problemlerinizi bilmeli ve ona göre ürünler kullanmalısınız. Ayrıca en çok sorulan sorulardan biriside serumların nemlendiriciden önce mi yoksa sonra mı kullanıldığıdır. Serumlar nemlendiriciden önce kullanılır ve nemlendiricinin daha cildin daha derinine inmesini sağlar.

Nemlendirici

İşte en cilt bakımının neredeyse en önemli adımına geldik. Cildinize uygun nemlendiriciler cildinizi pamuk gibi yaparak daha canlı görünmesini sağlayabilir. Cilt tipinize göre su bazlı ya da yağ bazlı nemlendiriciler tercih edebilirsiniz.

 

Başa dön tuşu