Cildinizden ölü derileri atın

Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için hemen kimyasallara başvurmayın, peelinginizi evde kendiniz hazırlayın.

Haftada bir peeling yapmak uzun süren gençliğin sırlarından da biri. Peki, ölü deriyi temizlerken kimyasal içerikli ürün kullanmak yerine tamamen doğal bir karışıma ne dersiniz? Yapmanız gereken bir market ve bir aktara uğramak sadece.

Yoğurt ve karbonatla peeling

Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın. Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın. Bu, cildinizdeki ölü deriyi çıkarır ve porselen gibi bir cilde sahip olursunuz.

Cilt hastalıklarına ve yüz kuruluğuna kudret narı

Kudret narı kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu ve sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar. Yüzünüz çok kuruduğunda da kudret narından faydalanabilirsiniz…

Yorumlar

YORUM YAZ