Cildi güzelleştiren yeşim taşı masajı!

Cilt bakımının popüler ürünü haline gelen yeşim taşını neredeyse kullanmayan kalmadı! Peki gerçekten cilde herhangi bir fayda sağlıyor mu? Buyurun haberin detaylarına...

Abone Ol 

Geçmişten günümüze yeşim taşı

Yeşim taşı popülerliğini korumaya devam ediyor. Aranızda hala ne olduğunu bilmeyenler varsa hemen anlatıyorum. Yeşim taşı geçmişte mücevheratta kullanılan yeşil renkte olan sert ve saydam yapıda bir taştır.  Bugün güzellik için kullanılan bu taşın kökü aslında doğu uygarlıklarına dayanmaktadır. Bazı kültürler bu taşın şans getirdiğine ve hastalıklara karşı iyileştirici gücü olduğuna inanmaktadır. Günümüzde ise cildi şifalandırdığına inanılmaktadır. Hadi hemen cilde ne gibi faydalar sağlıyor bakalım!

Yeşim taşı roller

Yeşim taşıyla cildine masaj yapmak isteyenler ”Yeşim taşı roller” kullanmalı. Bu ürünü pek çok güzellik ürünü satan mağazalardan satın alabilirsiniz. Roller tekerlek formunda olan bir ürün olduğu için cildinizde gezdirmekte hiç zorlanmayacaksınız. Ürün tamamsa masaja geçebiliriz.

Jade Roller Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yeşim taşı masajıyla cildi şifalandırma zamanı

Yeşim taşı masajında ilk adım doğru yönleri belirlemek. Yeşim taşı cilde uygulanırken gelişi güzel bir uygulama söz konusu değildir. Taşı gezdirdiğiniz yönler önem taşıyor. Çünkü doğru yönlerde uygulandığı taktirde yüzünüzdeki kan dolaşımına etkisi olacaktır. Masaj hakkında detaylı bilgileri Youtube üzerinden öğrenebilirsiniz. Yönler tamamsa artık uygulamaya başlayabilirsiniz. Dikkat taşı cildinize çok bastırmadan yavaşça uygulamalısınız.

 

Jade Roller Gerçekten İşe Yarıyor Mu? - Eldori Blog

 

Jade Roller Yeşim Taşı Masaj Aleti Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? - MorTilki.com

Faydaları neler?

  • Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur
  • Lenf drenaj etkisi yaratarak yüzdeki ödemi atar
  • Yüzdeki ince çizgilerin azalmasını sağlar
  • Yüzü daha pürüzsüz gösterir
  • Yüzün su tutmasına engel olur
  • Masaj öncesi uygulanan serumların etkisini artırır
  • Elmacık kemiklerinde ve yanaklardaki fazla bölgesel yağların incelmesini destekler
  • Yüzde lifting etkisi yaratır

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu