Cilde iyi gelen en iyi doğal ürünler: Badem yağı ve gül suyu

Abone Ol 

Cilt bakımı, birçok kişinin çeşitli bakım ürünleri kullanarak sağlamaya çalıştığı bir konu. Cildimiz, en geniş alana sahip yapımız olarak dış etkenlerden çabuk etkilenir. Hava kirliliği, terleme, sigara dumanı, yaşlanma gibi faktörler zaman içinde cildi yaşlandırılabilir. Peki cildin taze ve genç görünmesi adına kullanılabilecek doğal ürünler nelerdir? Ülkemiz, dört bir yanı farklı iklimler içeren adeta bir cennet. Farklı bölgelerden elde edilen bitkilerden üretilen doğal su ve yağlarla, cilt bakımınızı gayet güzel bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu ürünler içinde yer alan badem yağı ve gül suyu, bunların başında geliyor. Buna ek olarak, gua sha gibi uzak doğu kaynaklı doğal bakım ürünleri de, cilt güzelliği açısından önemli.

Cilde iyi gelen en iyi doğal ürünler: Badem yağı ve gül suyu #1

Gül suyu ile ferah bir cilde kavuşun

Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan gül suyu, gül yapraklarının distile edilmesinden elde edilmiş doğal bir yağ. Gül suyunun birçok faydası söz konusu ancak en çok öne çıkanlar, cildi nemlendirmesi, temizlemesi ve aydınlatması geliyor. Gül suyunu cildinize sürdüğünüzde hissettiğiniz ferahlık, gül suyunun nem oranını dengelemesinden geliyor. Bu faydalarına ek olarak serinleten etkisi olan gül suyu özellikle yaz aylarında, sıcaklıkların zirveye çıktığı dönemlerde serinlemek için kolonya gibi de kullanılabiliyor. Gülün kendine has harika kokusunu barındıran gül suyu, doğal bir parfüm olarak da tercih edilmekte.

Cilde iyi gelen en iyi doğal ürünler: Badem yağı ve gül suyu #2

Cilt ve saç bakımı için doğal mucize: Badem Yağı

Bademden elde edilen doğal yağlarla elde edilen badem yağı, cilt bakımında birçok amaçla kullanılan bir ürün. Faydaları saymakla bitmeyen bu doğal mucize, nemlendirici olarak kullanılıyor. Cildi yıkadıktan ve kuruladıktan sonra badem yağı sürdüğünüzde, yağın nemlendirici etkisini hissedebilirsiniz. Bir makyaj temizleyicisi olarak ve cildi rahatlatma amacıyla da kullanılan badem yağı, en faydalı doğal yağlar içinde. İçeriğinde E-vitamininin yanı sıra protein ve omega-9 içeren badem yağı, saçlar için de tercih edilen bir bakım ürünü. Kafa derisine uygulanabilen badem yağı, antioksidan açısından deriyi güçlendirir ve kan akışını artırarak cildi besler.

Cilde iyi gelen en iyi doğal ürünler: Badem yağı ve gül suyu #3

Antik Çin’den bir cilt bakım mucizesi: Gua Sha

Cilt bakımında doğal ürünler içinde, ülkemiz dışında kilometrelerce uzak topraklardan da, binlerce yıllık geçmişe sahip ürünler var. Bunlardan biri antik Çin’in gua sha masaj taşı. Bir Çin mucizesi olan doğal Gua sha masaj taşının faydaları oldukça fazla. Ciltte rahatlatıcı etki sunan gua sha, ek olarak cilt kırışıklıklarını önler. Stresi azaltan bir ürün olan gua sha taşı, ciltteki belirli refleks noktalarını etkiler. Sinüs basıncına karşı etkili olan gua sha nasıl uygulanır derseniz, hafif bir baskı ve oval hareketler ile cilde uygulanabilir.

Gua sha, badem yağı ve gül suyu gibi doğal ürünlerde, en iyi fiyatlarla en kaliteli, en doğal ürünleri Bade Natural’de keşfedebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu