Çiçekleriniz hemen solmasın, canlılığı gününüze enerji katsın!

Hemen solmasın daha uzun süre canlı kalan çiçekler istiyorsanız çözümü basit.

Abone Ol 

   Çiçeklerin her zaman huzur, sakinlik, dinginlik veren enerjisini üzerimde hissetmişimdir. Peki vazoda daha uzun ömürlü, daha uzun süre canlı kalmaları için neler yapmalıyız? Buyurun birlikte inceleyelim.

 

Sirke

Çiçeklerinizi vazoya koymadan önce suyun içerisine 2 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı şeker ekleyip karıştırın. Bu sayede çiçekleriniz daha uzun süre canlı kalacaktır.

Gazoz

Gazoz şişelerinin dibinde kalan kısmını dökmeyin, vazodaki suyunuza ilave edin ve karıştırın. İçerisinde ki şeker çiçeklerin daha canlı kalmasını sağlayacaktır.

Aspirin

Çiçeklerinizi vazoda daha uzun süre canlı tutabilmek için yapılan etkili ve kolay bir yöntemdir. Aspirini ezip suyun içerisine ekleyin ve karıştırın işte bu kadar kolay, böylece çiçekleriniz daha uzun ömürlü olacaktır.

  •   Daha uzun süre canlı kalmalarını istiyorsanız vazodaki suyu her gün değiştirin ve soğuk olmasına dikkat edin. Ayrıca vazoyu ağzına kadar suyla doldurmayın, küçük buketlerde 2 su bardağı su yeterli olacaktır. Fazla su yaprakların yumuşamasına neden olur ve soldurur.

  • Vazonuzu direkt olarak güneş ışığında ya da rüzgardan uzak tutun. Çiçeklerin dallarının iki günde bir ikişer santim kesip çapraz kesikler atın, suyu daha içine çekecektir.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu