Çiçek Adası'nın ortağı konuştu

Hülya Avşar'ın satın aldığı iddiasıyla gündeme gelen Çiçek Adası'nın ortağı, konuyla ilgili "Kendisiyle görüşmemiz olmadığı gibi satış da söz konusu değildir" dedi.

Ayvalık'ın 22 Adası'ndan biri olan Çiçek Adası, son olarak Hülya Avşar'ın satın aldığına ilişkin iddialarla gündeme geldi.

Hülya Avşar'dan Çiçek Adası'nı satın alması ile ilgili bir açıklama gelmezken, Çiçek Adası'nın ortaklarından açıklama geldi.

"Külliyen yalan"

Çiçek Adası'nın ortaklarından olan Şerif Hatırlı, çıkan satış iddialarına karşı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Biz Çiçek Adası'nın hissedarları olarak çoğumuz salgın dönemi sebebiyle bu satışı geri çektik. Ancak bugün yayınlanan haberlerde bizim bu kararımıza rağmen adanın Hülya Avşar tarafından satın alındığı ve kızı Zehra tarafından mimarisinin çizileceğini de büyük bir şaşkınlıkla gördük. Bu yayınlanan haberler tamamen asparagas ve külliyen yalandır. Bu haberleri yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunup, hakkımızı yargıda arayacağız”

Üzerinde 2 bin zeytin, 3 bin çam ve muhtelif meyve ağacı bulunan Çiçek Adası'nda, su kaynağı, iskele ve eski yapı yer alıyor. Elektrik sistemi de olan adanın en yüksek noktası 22 metre. 1'inci derece doğal sit alanı olan Çiçek Adası, tapu kayıtlarında alanı 268 bin metrekare olarak yer alıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ