Çeyiz hazırlarken yapılan hatalar

Çeyiz hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktaları araştırdık, bakalım hangi hatalara düşmemek gerekiyormuş

Abone Ol 

  Tamda düğün zamanın olduğumuz bu aylarda evlenecek, çeyiz hazırlığına girmiş kızlara güzel bir fikir olsun diye birkaç araştırma yaptık ve çeyiz hazırlarken en çok yapılan hataları sizler için listeledik. 

  Çeyiz hazırlarken her şeyden alma isteği ve heyecanıyla birçok gereksiz ürünle karşı karşıya kalırsınız. Çok doğal bir durum olabilir. Ancak yeni başlayanlar için gelin bu hatalara düşmeyin!

1. Liste yapmadan ilerlemek

Liste yapmadan ilerlemek yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Öncelikle listenizi oluşturun ve temel eksiklerinizi belirleyin. Bu işinizi çok daha çabuk ve kolay hale getirecektir.

2. Her şeyi bir anda almaya çalışmayın

Her şeyi bir anda almaya çalışırsanız çok vakit kaybedebilirsiniz, çokta önemli olmayan şeyleri düğünden sonraya bırakın ve kafanız daha rahatken alışveriş yapın.

       

3. İndirimleri bekleyin

Lüks olan en iyisidir algısına kapılmayın, büyük indirimleri bekleyin ve o zaman almaya özen gösterin.

4. Uyuma özen gösterin

Aldığınız parçalar birbirinden bağımsız olmasın, renk ve model uyumuna dikkat edin. Örneğin banyo paspası ve sabunluk gibi. Ayrıca tarzınızı belirleyin, bir taraf klasikken bir tarafı bohem tarzında dizayn edip kafa karışıklığı yaratmamaya özen gösterin.

5. Elektronik ürünlere dikkat edin

Küçük ev aletleri ya da beyaz eşya gibi elektrikli ürünlerde mutlaka iyice araştırıp öyle alın, hatta çevrenizde kullanan birisi varsa fikir danışabilirsiniz.

6. Moda ürünleri tercih etmeyin

Evlenmeden çok önce anlık moda olan ürünleri almayı tercih etmeyin, mutlaka evlenene kadar modası geçecektir ve hevesiniz kaçacaktır.

7. Çeyiz seti almayın

Çeyiz seti altında ürün almayın, setin içerisinde size lazım olmayacak çok ürün olacaktır. Örneğin yemek takımı ve tencere takımını birlikte almayın, içerisinde fazladan çok malzeme oluyor.

8. Etraftakilerin yorumuna takılmayın

Evin size ait olduğunu ve sizin yaşayacağınızı unutmayın ve etraftan gelen olumsuz yorumlara kafanızı takmayın ve istediğiniz gibi evinizi dekore edin.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu