Çekici gamzelere sahip olmak artık mümkün

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, gamze estetiği hakkında önemli bilgiler verdi.

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, son dönemlerde popüler bir estetik uygulama olan gamze estetiği ile birlikte insanlarda yanak yada bel bölgelerine çok kısa bir süre içersinde sevimli ve çekici gamzelere sahip olmanın mümkün olduğunu söyledi.

Nedir bu gamze estetiği

Gamze insanlar gülümsediğinde yanaklarında, alttaki et nedeniyle, oluşan derideki görülebilir çukurdur. Gamzeler genellikle toplumlarda çekici bulunurlar. Bazı toplumlarda ise gamzeler genellikle hoşluk ve masumiyet işaretleridir. Son dönemde popüler olan gamze estetiği genellikle kadınlar tarafından isteğine göre ister yüz çevresine ister bel bölgesinde omurganın her iki yanına çok kısa bir süre içerisinde oluşturulmaktadır, erkeklerde ise yüz bölgesinde tercih edilmeye başladı.

Ömür boyu kalıcı

Çok kısa bir süre içerisinde bu işlem 20 - 25 dakikada lokal anestezi ile kişinin belirlediği bölgeye uygulanarak yapılmaktadır. Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, yüz bölgesine uygulanacak işlem için hastamızla birlikte yüz yapısına uygun olarak, gamzenin oluşturulabileceği yeri belirliyoruz. Lokal anestezi altında yanağına ufak bir dikiş atılarak, küçük emilebilir iple bu dikiş derinin yanak içinden alt yüzeyini yakalar ve kişinin istediği yerde gamze şekli oluşturulur. İç deri ve kas arasındaki bu ufak yara birkaç gün içinde iyileşir ve dikiş erir. Sonucunda da kalıcı gamze oluşturulmuş olur. Deri yüzeyine müdahale olmadığı için, ağız içinden uygulama yapıldığı dolayı iz kalmadığını vurguladı.

Ayrıca, gamze estetiği sadece yüze değil, bel bölgesine de yapılmaktadır. Bel bölgesindeki gamzelerin çekiciliğini ifade eden Op. Dr. Gökhan Haytoğlu "İlk önce kalça bölgesinde gamze yerlerini belirliyoruz. Sonra o bölgeden yağ doku alıp gamze oluşmasını sağlıyoruz. Bu işlem için de kişinin 20- 25 dakika ayırmasının yeterli olduğunu söyledi.

Yorumlar

YORUM YAZ