Çatlaklar geçer mi? Çözüm yolları neler?

Yazın gelmesiyle birlikte kafalardaki kaygılar arttı. Eğer siz de yazın mayo ya da bikini giyerken çatlaklarınız yüzünden kaygılanıyorsanız hiç üzülmeyin çünkü bu yöntemler size çok iyi gelecek.

Abone Ol 

Kilo alımı ya da kaybı sırasında ortaya çıkan çatlaklar bazı kadınların en büyük kabusu olabilir. Aslında çoğumuzda olan ve normal kabul etmemiz gereken bir şeyken ne yazık ki güzellik dayatmaları hepimizin psikolojisini bozmuş durumda. Kusursuz olmak adına denemediğimiz yöntem yok. Hâlbuki ki kimse çatlak gibi basit bir görüntüyü bu kadar büyütmemiş olsa eminiz ki sizin de umurunuzda olmayacaktı. Yine de bu durum sizin canınızı sıkıyorsa çatlaklarınızın azalmasını sağlayacak önerilerle geldim.

Su tüketimine önem veriyor musunuz?

Deri yüzeyindeki esnekliğinin korunması için vücudunuzun neme ihtiyacı vardır. Bunun için de en önemli kaynak olan suyu yeterli miktarda tüketmeniz gerekmekte. Yeterli miktarda su tükettiğiniz taktirde cilt tabakanız nemli kalır. Böylece hızlı kilo alımı ya da kaybında cildinizde oluşacak çatlakların önüne geçmiş olursunuz.

Nemlendirici kullanın

Su gibi vücudunuzu nemli tutacak bir diğer yöntem ise nemlendirici kremlerdir. Cilt bariyerinizi korumak adına banyodan sonra mutlaka nemlendirici kullanıp cildinizi nemli tutmalısınız. Bir diğer seçenek olarak E vitamini açısından oldukça zengin olan aloe vera’yı tercih edebilirsiniz.

Keten tohumu ve yoğurt

Keten tohumu en güçlü bitkisel kolajen kaynağıdır. Bir miktar keten tohumunu yoğurtla karıştırarak cildinize masaj yaparak sürün. Bu yöntem çatlak tedavisi için hem bitkisel hem de güvenilir bir yöntem.

Kuru fırçalama

Her duştan sonra kabak lifi ya da herhangi bir vücut fırçasını çatlak olan bölgeye uygulayın. Bu şekilde vücudunuz hem ölü derilerden arınacak hem de kan dolaşımınız ve lenf sisteminiz harekete geçecek.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu