Çarpıcı göz makyajı için tüyolar!

Makyajlarımızın en çarpıcı kısmı göz makyajı. İşte gözlerinizi ön plana çıkaracak, size farklı bir aura katacak göz makyajı tüyoları!

Abone Ol 

Kaşları vurgula

Evet konumuz göz makyajı ancak iyi bir göz makyajında kaşlarınızın da vurgulanması gerekir. Kaşları belirginleştirmek yüzünüzün simetrisini arttıracak ve göz makyajınızı daha belirgin hale getirecek.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? - İstanbul Saç Ekim Merkezi İstanbul Saç Ekim Merkezi

Doğru eyeliner kullanımı

Göz makyajında kilit unsurlardan biri doğru eyeliner kullanımı. Uzun kuyruklu eyelinerlar geçmişte kaldı. Şimdi göz kenarlarınızda doğal duracak ince eyeliner kullanımı trend halinde. Doğal eyelinerlar göz makyajınızı daha güzel hale getirecek. Nasıl mı? İşte bu şekilde:

Eyeliner & Dipliner - Sevgi Seferova Güzellik Salonu Ankara Çankaya

Far geçişlerine dikkat

Eğer birden fazla renk kullanacaksanız birbirine uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerek. Gerçi günümüzde zıt renklerin bir arada kullanılması gibi trendler olsa da siz yine de birbirine uyumlu tonları tercih etseniz daha iyi olur. Örneğin turuncu tonlu bir far kullanacaksanız turuncunun açık ve koyu tonlarıyla geçiş yapabilirsiniz.

Far Sürmenin Püf Noktaları | Göz Makyajı

Kirpiklerinizi kıvırın

Göz makyajında rimel olmazsa olmaz! Ancak kirpikleriniz gün içinde aşağı inebilir. Bu yüzden rimel sürmeden önce kirpiklerinizi mutlaka kıvırılmalısınız. Bu şekilde kirpikleriniz gün boyu hacimli kalacaktır.

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır? Gerçekten İşe Yarar Mı? | Makyaj.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu