Candy Crush’ın gelişticisinden iki Facebook oyunu

Candy Crush Saga'nın geliştiricisi King.com, Facebook için 2 yeni oyun geliştirdi.

Sosyal oyun sektöründe bu yılın başı itibariyle Candy Crush Saga isimli oyunuyla zirveye oturan King.com, yakaladığı başarıyı yeni oyunlar ile pekiştirmeyi amaçlıyor. Aylık 108 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaşan oyun geliştiricisi şirket Papa Pear Saga ve Farm Heroes Saga isimli iki oyununu Facebook kullanıcılarının beğenisine sundu.

Sosyal oyun pazarının yeni bir numara adayı King.com dün tanıttığı iki yeni oyunuyla aktif kullanıcı sayısını artırmayı ve ilgiyi üzerinde tutmayı amaçlıyor. Japon kökenli bir oyun olan Pachinko'ın Facebook versiyonu olan Papa Pear Saga ile şirket yine renkli ve eğlenceli bir dünyanın kapısını oyun severlere açıyor. Oyunda amacınız renkli meyveler, sebzeler ve diğer eğlenceli öğeler arasında armutların zıplamasını sağlamak.

King.com oyunlarından alışık olduğumuz benzer öğelere sahip olan Farm Heroes Saga oyununda ise amacınız Rancid isimli karakterden çiftlikleri korumak. Materyal toplama ve eşleştirme oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Farm Heroes Saga da Papa Pear Saga gibi henüz sadece masaüstünden oynanıyor. İki oyunun da yakın zamanda Android ve iOS uygulamalarının piyasaya sürülmesi bekleniyor ki ancak o zaman oyunlar gerçek kullanıcı rakamlarına ulaşabilecekle

Bakalım eğlenceli grafikleri ile daha ziyade çocukları ve kadın kullanıcıları hedef alan King.com farklı stratejisiyle uzun süredir maddi sorunlarla boğuşan Zynga'yı geçmeyi başarabilecek mi?

sosalmedya.com

Yorumlar

YORUM YAZ