Can Ulkay ve Can Evrenol’dan sinema tartışması

Anne ben gazeteci miyim? platformu; Medya, Kültür, Toplum Buluşmaları adını verdiği etkinlik dizisinin ikinci buluşmasında yönetmenler Can Ulkay ve Can Evrenol ile ana akım ve bağımsız sinemayı tartışmaya açıyor…

Anne ben gazeteci miyim? Medya, Kültür, Toplum Buluşmaları adını verdiği etkinlik dizisinin ikincisini 22 Şubat Cumartesi günü saat 18.00'de Tasarım Atölyesi Kadıköy'de gerçekleştiriyor. Yönetmenler Can Ulkay ile Can Evrenol'un konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin moderatörlüğünü ise gazeteci Ali Demirtaş üstlenecek.

Konuklar interaktif bir şekilde yön verecek

Ayla, Müslüm, Türk İşi Dondurma gibi gişe rekortmeni başarılı filmlerin yönetmeni Can Ulkay ve Baskın, House Wife, Peri filmleriyle dikkat çeken genç yönetmen Can Evrenol, bağımsız sinema ile ana akım sinemayı tartışmak üzere bir araya geliyor. "Ana akım sinema ile bağımsız sinema nasıl ayrılır, bu ayrımın ölçütleri ve film festivalleri ile gişedeki karşılığı nedir? Festivalde gösterilen veya yarışan her film bağımsız sinema örneği midir?” sorularına cevap aranacak olan etkinliğin moderatörlüğünü ise gazeteci Ali Demirtaş üstlenecek. Sonucun değil sürecin değerli olduğu, tek bir doğruya ulaşmanın hedeflenmendiği, tümüyle tartışma ve düşünce ortamı olmasının amaçlandığı etkinlikte katılımcılar ile konuklar interaktif bir şekilde etkinliğe yön verecek. Etkinlik Anne ben gazeteci miyim? platformu tarafından, Tasarım Atölyesi Kadıköy'de herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Yorumlar

YORUM YAZ