Meme kanserine kalkan olan besinler

Kadınlarda sıkça görülen meme kanserinin oluşmasında hatalı beslenme sonucu ortaya çıkan yağlanma önemli bir etken olduğundan beslenme rutininizi yeniden oluşturmanızda fayda var.

Gripten korunmak için yapılması gerekenler

İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Başak Oğuz, grip aşısı yaptırmakta kararsız olanlar için önemli bilgiler verirken, gripten korunmak için de yapılması gerekenleri anlattı.

Karaciğer dostu hünnapın bilinmeyen faydaları

Antioksidan, antibakteriyel ve iltihap söktürücü özelliği bulunan hünnap, aynı zamanda mide asidinin artmasını engelleyerek ülser hastalığına karşı korur.

Acı biberin vücudunuza olan 13 faydası

Acı biberin vücudunuza olan 13 faydası

İçeriğinde bulunan vitamin, kalsiyum ve potasyumun yanı sıra vücudunuza inanılmaz faydaları olan acı biberi mutlaka beslenme rutininize oturtmalısınız.

Akciğerleri temizleyen kür tarifi

Akciğerleri temizleyen kür tarifi

Sigara içmeyi bırakarak ve devamında bu kürü uygulayarak ciğerlerinizi nikotinden temizleyerek sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

C vitamini katarakt oluşumunu yüzde 30 azaltıyor

Katarakt riskine dikkat çeken uzmanlar 60 yaşından sonra C vitamininden zengin besinlerin düzenli tüketilmesini öneriyor.

Kuşkonmaz şeker hastaları için şifa kaynağı

İçeriğinde C ve K vitaminini bolca bulunduran kuşkonmaz kan şekeri düzenleyici etkisi nedeniyle de şeker hastaları tarafından mutlaka tüketilmeli.

Hamilelik sürecini bakımlı geçirmek için öneriler

Kadınlar her zaman olduğu gibi hamilelik döneminde de bakımlı görünmek ister. Peki, bunun için neler yapabilirsiniz? İşte cevabı...

Güne limonlu su içerek başlayın

Güne limonlu su içerek başlamanın vücudunuza ve sağlığınıza birçok faydası var. İşte onlardan bazıları...

Ödemden kurtulmak için ananas yiyin

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte daha sık görülmeye başlanan ödem şikayetiniz varsa uzmanlar ananas yemenizi öneriyor.