Buz gibi suyla kilo verin

Günde 5-6 bardak buz gibi su içmek, fazladan 10 kalori yakmanızı sağlar.

'Su içsem yarıyor' artık aşırı kiloluların bahanesi olamaz... Buz gibi beş altı bardak suyla günde 10 kaloriyi oturduğunuz yerden yakabilirsiniz. Soğuk çay ve kahve de fit olmaya giden yolda elinizden tutabilir.

"Metabolizmam yavaş kilo alıyorum" bahanesine sığınmayın! Vücudun ne kadar hızlı kalori yaktığı elbette birçok faktöre bağlı. Bazı insanların metabolizması doğuştan hızlı. Erkekler dinlenirken bile kadınlardan çok kalori yakar. Tüm bunlar bilimsel gerçekler. Fakat metabolizmayı hızlandırmak da imkânsız değil.

İşte sizi kilolarınızdan kurtaracak reçete:

Mutlaka egzersiz

Aerobik egzersizler büyük kaslar yapmanıza yardımcı olmayabilir, ancak egzersizden saatler sonra bile metabolizmanızı hızlandırabilir. İşin püf noktası kendinizi zorlamaktır. Yüksek yoğunluklu egzersiz metabolizmanızı uçurur.

1 yılda 1 kilo demek

Buz gibi soğuk içecekler sindirim sırasında vücudunuzun daha fazla kalori yakmasını sağlar. Araştırmalar gösteriyor ki beş altı bardak buzlu suyla günde fazladan 10 kalori yakmanız işten bile değil. Bu miktar size fazla gelmeyebilir, ancak bu bir yıl içinde hiç diyet yapmadan bir kilo kaybetmek demek. Buzlu çay veya kahve içerek de aynı şeyi yapabilirsiniz, ancak krema ve şekerden uzak durun.

Daha fazla protein

Vücut protein tüketmek istediğinde karbonhidrat ya da yağa göre iki kat kalori harcar. Bazı karbonhidratları protein bakımından zengin yiyeceklerle değiştirmek metabolizmanızın öğünlerdeki hızını artırır.

Yorumlar

murrrr 04-08-2014 21:47:04

soğuk su iştah açar, bunu niye düşünmezler

KİLOLU GENÇ 04-08-2014 12:02:26

Umut tacirliği yapmayın. soguk su mideye dişlere bağırsaklara zararlı.. saçma sapan haber yapıp milletin günahına girmeyin..

YORUM YAZ