Büyükada da mutlaka yapmanız gerekenler

Yazın tadını ada keyfiyle çıkarın!

Abone Ol 

İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Büyük Ada her yeriyle gitmeye, görmeye, gezmeye değer. Ancak gitmek için doğru zamanı, doğru mevsimi seçmeniz önemli tabii. Gidilecek en güzel ayların yaz olduğunu düşünüyorsanız, gittiğinizde yanıldığınızı hissedebilirsiniz. Boğucu kalabalık, sıcak sizleri karşılayacak ve bu durumda gittiğinizden biraz pişmanlık duyabilirsiniz. Adaya baharda gidin ve sessizliğin, huzurun tadını çıkarın. Kalabalıktan uzak, sakin bir gün geçireceksiniz. O zaman Büyük Adaya gittiğinizde mutlaka yapmanız gerekenleri listenize eklemeyi unutmayın.

AYA YORGİ TEPESİ

Çıkması ne kadar meziyet gerektirse de sonunda inanılmaz bir manzara sizi bekliyor olacak. Kiliseyi ziyaret ettikten sonra, manzaranın keyfini çıkarmayı unutmayın.

 

ADA DONDURMASI

Mutlaka denemeniz gerekenler listesine adanın süslü dondurmalarını eklemelisiniz. Enfes lezzeti, göz dolduran görüntüsü ve renkleri tatmaya değer.

   

BİSİKLET TURU

Bisiklet tursuz asla dönmeyin derim. Adanın yolları hep yokuşlu olduğunu hatırlatayım ama yine de kısa bir bisiklet turundan zarar gelmez diyebilirim.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu