Burnunuz kalıcı şekilde deforme olabilir

30 saniyede istenilen burun şeklini verdiği iddia edilen cihaza karşı dikkat!

Yassı burunlar, geniş ve basık burunlar, kemerli burunlar, sarkık burunlar, çarpık burunlar, çok geniş burun deliklerin, kalkık/hokka burunlar, burun kenarlarında tümsek/şiş görünüm, ve daha bir çoğu...

30 saniyede burun estetiğine dikkat

Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, internette dolaşan ve 30 saniyede burun estetiği yaptığı iddia edilen burun kaldırıcı isimli cihaza karşı uyarıyor.

Tıbbi olmayan bu işlemle ilgili YouTube'da videoların da yayınlandığını, dolayısıyla cihazın daha da popüler hale geldiğini belirten Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, şu uyarılarda bulunuyor:

Burnunuz kalıcı şekilde deforme olabilir

Burun kaldırma cihazını kullanacak olan kişilerin burunları bu cihazın kullanımıyla kalıcı şekilde deforme olabilir. Cihaz burun kıkırdağına baskıyapıyor, burun zarını gerip, yapısını bozuyor ve zarın yapısına baskı uyguluyor. Ayrıca, cihaz burun içindeyken "yerinden çıkınca" ne olacağı konusunda endişe duyuyoruz. Reklamlarda, cihazın yerinden çıkıp geriye gitse de kişinin nefes alıp vermeye devam edebileceği iddia ediliyor.

Profesyonel destek alın

Yüzlerinin estetik açıdan görünümünden mutlu olmayan insanlar, konusunda profesyonel bir doktordan tavsiye almalı. Kişiler eğer burunlarının şekli ve işlevi hakkında endişelere sahipse, bu konuda uzman bir estetik cerraha görünmelidirler. Doktorunuz size, yaptıracağınız işlemin artıları ve eksileri hakkında gerekli tüm bilgileri verecektir.

Yorumlar

YORUM YAZ