Burcu Esmersoy yardım bölgesinde sırtında koli taşıdı

Abone Ol 

Türkiye'yi saran orman yangınları 9'ncu gününde. Televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri de bölgede çalışan ekipler ve mağdur olan insanlar için kolları sıvadı. Kimisi ihtiyaç malzemelerini yerine ulaştırırken kimisi de sosyal medya hesaplarından gerekli eksiklikleri duyurarak, listeleri tamamladı. Bu isimlerden biri de sunucu Burcu Esmersoy. Evleri zarar gören afetzedeler ve yardıma muhtaç hayvanlar için harekete geçen Esmersoy, ihtiyaç malzemelerini arkadaşlarıyla birlikte yangın bölgesine götürdü.

Burcu Esmersoy yardım bölgesinde sırtında koli taşıdı #1

“Her yardım kıymetli”

Kamyondan malzeme indirme işlerine yarım eden 44 yaşındaki sunucu, sırtında koli taşıdı. Burcu Esmersoy'un o anları sosyal medyada paylaşıldı.

Bu davranışıyla örnek olan Esmersoy, yangınla mücadele edenler için toplanan tepe lambalarını da kullanıma hazır hale getirdi.

Yaşanan felaketten etkilenen havyanları da elleriyle besleyen Burcu Esmersoy, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda, takipçilerine, “Her yardım kıymetli!” diye seslendi.

Burcu Esmersoy yardım bölgesinde sırtında koli taşıdı #2

“Allah herkesten razı olsun”

Esmersoy, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul ekibimizin hazırladığı, yola çıkardığı yardım kamyonlarımızın bulunduğumuz bölgeye ulaşmasını beklerken, o bölgede insan desteğine ihtiyaç duyulan her merkeze elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Farklı alanlarda, farklı şekillerde; fiziksel, maddi, insani, elinden geldiğince ne yapabiliyorsa yapan, çabalayan, yardım eden herkesten Allah razı olsun.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu