Burçlara göre gelinlik modelleri

Abone Ol 

Hayatınızın en mutlu gününde ne giyeceğinizi seçmek çok da kolay bir karar değil. Eğer günlerdir süren aramalarınız henüz bir sonuç vermedi ise burcunuzun size rehberlik etmesine izin verebilirsiniz. Bakın yıldızlar karakteriniz dolayısıyla gelinlik modeliniz konusunda neler söylüyor…

Burçlara göre gelinlik modelleri #1

Oğlak

Oğlak kadınları zamansız ve pratik olmaları ile ünlüdür. Toprak grubundan olmaları sebebiyle de pragmatik ve doğayla barışıktırlar. Oğlak burcu, biraz ölçülü ve herhangi bir sezona bağlı olmayan minimal bir model tercih edebileceği gibi geleneksel modelleri de göz önünde bulundurabilir. Eğer sade ve düz bir gelinlik istiyorsanız, minik dokunuşlarla hareketlendirilmiş modeller ideal olacaktır.

Burçlara göre gelinlik modelleri #2

Kova

Keskin kenarları olan, hayal gücü geniş ve meraklı kova kadınları sıra dışı parçaları ustalıkla bir araya getirmeleriyle tanınır. Gelinliğinin bembeyaz ve klasik olmasını istemez, adeta bir norm yıkıcıdır. Kova burcunun gelinliği için tek bir söz söylenebilir; farklı. Farklılığı ise gelinliğin rengini, boyunu veya silüetini değiştirerek yakalayabilir. Bilekte biten bir gelinliği uzun küpelerle, mini boy gelinliği ise istediği boyda bir duvak ve yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlayabilir.

Burçlara göre gelinlik modelleri #3

Balık

Sezgi ve artistik dozu yüksek balık burcu, su grubuna mensuptur. Bu da demek oluyor ki akışkan ve hareketli modeller kumsalda yapacakları düğün için idealdir. Balık kadını, sert hatları olmayan ve dalgalı gelinliklere yönelebilir, romantik ve tülleri yere kadar süzülen modellere göz atabilir. Çiçek işlemeli, yaldızlı veya küçük taşlarla bezenmiş bir gelinlikle, düğününde bir peri kızı gibi süzülebilir.

Burçlara göre gelinlik modelleri #4

Koç

Cesur, cüretkar ve yeni şeyler denemekten korkmayan koç burcu kadınları, geleneksel modelleri benimsemeyeceklerdir. Onlar için usta teknikle tasarlanmış, gösterişli ve püsküllü modeller son derece ideal. Bunun yanı sıra sade bir gelinlik seçip aksesuarla tasarımı hareketlendirmek de güzel bir seçenek. Koç kadınlarının sade bir gelinlikle asil bir görüntü yakalamayı başarıp aynı zamanda tasarımlardaki hareketliliğe de  asla hayır demeyeceklerini çok iyi biliyoruz!

Burçlara göre gelinlik modelleri #5

Boğa

Boğa kadını için az ve özlük hayatının her noktasında önemlidir, dolayısıyla yüksek kalite kumaşlardan yapılan bir gelinliğe sahip olmak boğa kadınını tatmin edecektir. Elegant, asil, sade ve şık gözükmek isteyen boğa kadını, sırt veya göğüs dekoltesinden de çekinmemeli.

Burçlara göre gelinlik modelleri #6

İkizler

Kararsızlıklarıyla bilinen ikizler burcu için gelinlik seçimi işin içinden çıkılamaz hale gelebilir. İkizler burcu kadını dantelli ama sade olan bir modeli beğenirken birden işlemeli ve kabarık bir modeli tercih edebilir… Fakat gelinliğinin düğün esnasında kendi hareket alanını kısıtlamaması gerekir, bu yüzden çok kabarık modellerden kaçınılabilir veya iki adet gelinlik seçilebilir. Resepsiyon ve kutlama için iki ayrı kıyafet giyebilir veya üzerine ceket gibi farklılaştırıcı parçalar alabilir. 

 Burçlara göre gelinlik modelleri #7

Yengeç

Yengeç burcu denince akla tek bir kelime gelir: Duygusallık. Yengeç kadının düğününde prenses gibi hissetmek isteyebilir bu yüzden romantik işlemeli, tüllü bir gelinlik modeli güzel olacaktır. Kabarık modellerden hoşlanmayan bir yengeç gelini, gelinlik veya duvak üzerine inciler yerleştirilen modellerle romantik bir görünümü yakalayabilir.

Burçlara göre gelinlik modelleri #8

Aslan

Aslan kadını, düğününde en dikkat çekici kişi olmak ister. Kabarık bir gelinliği tercih eden aslanlar için sadelik en son sırada gelir. Kabarık bir modelin üstünde işlemeler veya tül modeller aslan burcu kadını gelininin kendisinin en gösterişli halini sergilemesine imkan sağlayacaktır. Kabarık modellerden hoşlanmayan bir aslan kadınıysanız; dar, işlemeli bir gelinlik modeli seçip uzun- kabarık bir duvak ile görünümünü tamamlayabilir.

Burçlara göre gelinlik modelleri #9

Başak

Detay, ince işçilik ve sadelik… Başak burcu kadını komplike işlemelerden hoşlanmaktan ziyade basit, üzerine çok uğraşılmış gibi gözükmeyen görünümleri beğenir. Kabarık modeller yerine vücuttan düz inen, keskin bitişli modeller tercih edilebilir. Temiz bir görünümü yakalamak başak burcu gelini için önem taşıyacaktır, bu yüzden olabildiğince sade bir görünümün yanında işlemelerin ve hareketlenmelerin detaylarda saklı olması gerekmektedir.

Burçlara göre gelinlik modelleri #10

Yay

Enerji dolu ve coşkulu yay burcu kadınları macera dolu arayışları içinde başkalarında olmayana arzu duyarlar, tıpkı pantolonlu gelinlikler gibi. Yay burcu kadınlar için kendi düğünlerinde istedikleri gibi hareket edebilmek son derece önemlidir. Rahatlarına düşkün olan yay burcu kadınlar için saten, bacağı açık bir model, saten bir takım veya şifon rahat bir gelinlik ideal olacaktır. Ayrıca İkizler gibi tören ve resepsiyon için farklı modeller giymeyi tercih edebilirler.

Burçlara göre gelinlik modelleri #11

Terazi

Terazi burcu kadını rasyonel, entelektüel kişilerdir, gelinliklerinde de feminenliği ve kaliteyi arar. Terazi kadınına çok kabarık olmayan, orta dekolteli, ışıltılı veya dantelli parçalar oldukça uyumlu olacaktır. Ancak en önemli nokta gelinliğin detaylarındaki dengedir…

Burçlara göre gelinlik modelleri #12

Akrep

Akrepler zeki, gizemli ve çekim gücü yüksek karakterlerdir. Su grubundan olmaları sebebiyle bu elementin niteliğine uygun bir model içinde büyüleyici görünürler. İddialı bir dekolte vermekten çekinmez, vücudunu saran bir gelinlik tercih ederler. Akrep gelinine derin bacak veya göğüs dekoltesi yanında detaylı ve göz alıcı ince işlemeler oldukça yakışacaktır.

(oggusto.com)

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu