Bulgur veganların imdadına yetişiyor

Veganlar için lezzetli ve o kadar da besleyici 10 yemek tarifi öneriyoruz.

Protein oranı yüksek, lif ve B vitaminleri bakımından zengin, aynı zamanda düşük glisemik indekse sahip bulgurla hazırlanıyor. Kilo derdi olanların ya da sağlıklı beslenmeye özen gösterenler için sofralarınızın vazgeçilmezi olabilecek 10 tarif.

Kısır

Kadın buluşmalarının, altın günlerinin göz bebeği, ikramların değişmez lezzeti. Yemelere doyamadığımız Kısır, içeriğindeki bulgur ile hem tok tutucu, hem de sebze hazırlandığı için düşük kalorili bir vegan yemektir.

Bulgurlu zeytinyağlı sarma

En sevdiği yemeği kime sorsanız, çoğu zeytinyağlı sarma diyecektir. Bulgurlu Zeytinyağlı Sarma tam bir vegan dostu yemektir. İnce kalem gibi sarmak marifet ister. Yapması biraz zahmetli olsa da yemesi bir o kadar keyifli. Pirinç yerine bulguru tercih ettiğinizde sarmanız, hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı olacak. Her öğüne yakışan zeytinyağlı sarmayı, hem ana yemek hem de ara yemek olarak servis edebilirsiniz.

Mercimek köftesi

Inanılmaz güzel bir lezzet. Protein zengini Mercimek Köftesi, veganlar için de önemli bir besin kaynağı. Kaliteli bitkisel proteine sahip olması nedeniyle veganlara sağlıklı bir beslenme alternatifi olarak Bulgurlu Mercimek Köftesini öneriyoruz . İçeriğindeki yüksek lif de daha uzun süre tok kalmanızı sağlıyor.

Rokalı başbaşı salatası

Başbaşı Bulgur, buğdayın kabuğunun soyulduğu ama öğütülmediği bulgur çeşididir. Besin değerleri ve görünüm olarak tam buğdaya yakındır. Tam bir lif deposu olan Başbaşı Bulgur hem lezzetli hem de sağlıklı. Kilo kontrolü yapan bir vegansanız Rokalı Başbaşı Salatası tam size göre.

Meyveli başbaşı salatası

Yaz veya kış meyveleri ile hazırlayabileceğiniz muhteşem bir tarifimiz var. Meyveli Başbaşı salatasını sabah kahvaltıda veya ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Bal yerine reçel veya marmelatla tatlandırabileceğiniz Meyveli Başbaşı Salatası, tatlı krizlerinize masum bir çözüm olacak.

Bulgurlu bahar salatası

Baharın gelmesi ile birlikte pazarda, manavda yeşillikler çoğaldı. Veganlar yeşil sebzelerle harika bir Bulgurlu Bahar Salatası yapabilirler. Bol mineralli bulgur kullanarak bahar salatasının besin değerini arttırabilir, daha da sağlıklı bir öğün hazırlayabilirsiniz.

Nohutlu bulgur pilavı

Bulgurun her tarifi güzel ama veganlar için bir öğünde hem protein, hem lif alabilmeleri de önemli. Bunun için harika önerilerimiz var; Mantarlı, firikli, nohutlu, mercimekli pratik bulgurlar, veganların, protein, lif, potasyum ve B grubu vitamin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Nohutlu bulgur çorbası

Sofraların vazgeçilmez yemeği nohut ve bulgur, veganların da vazgeçilmedikleri bir ikili. Bu ikiliyi ayırmadan ama bu kez biraz değişik bir tarifle bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz. Protein ve lif kaynağı Nohutlu Bulgur Çorbası lezzeti ile hem midenizi hem de kalbinizi fethedecek.

Şalgamlı kısır

Rengi, tadı, içeriği ile çekici bir vegan lezzet Şalgamlı Kısır. Ara öğün olarak tüketebileceğiniz gibi sofralarınızda salata olarak da yer alabilir.

Tabule salatası

Akdeniz'den dünyaya yayılan bir lezzet efsanesi. Dünya mutfaklarına meraklı bir vegansanız Tabule Salatası tam size göre. Kısırın kardeşi de diyebileceğimiz bu lezzeti mutlaka deneyin.

Yorumlar

YORUM YAZ