Bulaşık süngerinin bu özelliğini biliyor muydunuz?

Bulaşık süngeri ne işe yarar diye sorsak 7'den 70'e herkesin vereceği cevap belli. Bulaşık yıkamak ya da yağlı fayansları ovalamak. Bunun dışında yardımcı olabileceğini kim bilebilirdi ki. Bulaşık süngerini buzdolabına koyduğunuz zaman öyle bir faydası var ki, öğrenince siz de hemen uygulayacaksınız.

Abone Ol 

Bulaşık süngeri sadece bulaşık yıkamak için kullanmaya son. Vereceğimiz püf noktası sayesinde süngerinizi hemen buzdolabına koyaksınız.

Meyve ve sebzelerin çoğu buzdolabında muhafaza edilir. Gün geçtikçe meyve sebzelerin tadı da dokusu da gider, kokusu değişir hatta buzdolabında olduğu halde tazeliğini kaybeder. Neyse ki artık böyle bir şey düşünmeyeceksiniz çünkü meyve sebzelerin daha uzun süre güzel ve taze kalmasını sağlamak için harika bir numara var.

Buzdolabına bulaşık süngerinizi koyun

iStock-476123135

Buzdolabında sebzeleri koymadan önce bulaşık süngerini koyup üzerine meyve sebzelerini koyarsanız ömrünü uzatabilirsiniz. Çünkü sebzeler buzdolabında da bekletilse sulanır ve bu su, onların daha kısa sürede bozulmasına sebebiyet verir. Oysa sebzelerin bulunduğu kısma temiz bulaşık süngeri koyarsanız, sünger suyu çekecek ve sebzelerin ömrü uzayacak. Süngeri ara ara değiştirmeyi, suyunu sıkmayı ve dezenfekte ettikten sonra yeniden kullanabileceğinizi unutmayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu