Bu yöntemlerle çillerinizden kurtulun

Cildinizdeki çillerden dolayı kendinizi kötü hissediyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu 5 yöntem ile çillerinizden kurtularak lekesiz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Çiller kimileri için velinimet kimileri içinse tam anlamıyla bir kabustur. Vücudun çeşitli yerlerini kaplayan bu lekeler, özellikle cildindeki çillerden rahatsız olanların takıntısı haline gelir ve bireyler kendini kusurlu, kötü ya da çirkin hissedebilirler. Bu kendi ile barışık olmama durumu yüzünden kişilerin sosyal hayatları bile etkilenebilir.

Siz de cildinizdeki çillerinizden dolayı kendinizi böyle hissediyor ve bu lekelerden kurtulmak için ameliyatsız yöntemler arıyorsanız, bu 5 yöntem tam da size göre.

İşte o yöntemler...

- İlkbahar veya yaz başında maydanoz yapraklarından, sonbaharda ise maydanoz kökünden maske hazırlayın. Maydanozu (2 yemek kaşığı) robottan geçirip kıyma haline getirin ve temizlenmiş cilde maske olarak uygulayın. Göz altlarınıza maydanoz koymayın. 20-30 dakika sonra maskeyi soğuk suyla yıkayın ve cildinize nemlendirici krem sürün.

- Maydanoz köklerinin kaynatın, limon suyu ile karıştırın, yüzünüzü bu karışımla sabah akşam silin.

- 2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu ekleyin ve günde 2-3 kez yüzünüze uygulayın. Maske 20-30 dakika bekletilip çıkartın.

- 50 gram maydanozu yarım litre alkole yatırın, 2 hafta karanlık yerde dinlendirin ve soğutarak kullanmaya başlayın.

- Yüzünüzde çiller oluşmuşsa, yüzünüze domates dilimleri yerleştirin. Bu işlemden önce cilt iyice temizlenmeli ve az miktarda besleyici krem sürülmelidir. Maskeyi 30 dakika bekletin ve soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarın.

Yorumlar

YORUM YAZ