Bu yıl bu 5 ülkeyi vizesiz gezin

Bu yıl tatil planlarınızda vizesiz gidebileceğiniz bu 5 ülkeyi de değerlendirin.

Bu yıl tatil planlarınız nasıl? Malum, planlar ne kadar erken yapılırsa, tatil o kadar ekonomik olyor.

İnsana gezmek yetmiyor, artık dünyaya açılmak istiyor. O zaman da en büyük sorun karşımızda; vize. Ancak tabii ki bu gezmeye engel olamaz. Vizesiz yerlerin peşine düşmeyi de biliriz :)

İşte yeni kültürle tanışacağımız, bu yılki tatil planlarınız için vizesiz 5 ülke!

Maldivler

Maldivler

Maldivler, artık hepimizin gözünde bir balayı cenneti. Tabii balayına gitmiyorsak tercih etmeyecek değiliz. Doğası, masmavi denizi, otelleri ile egzotik bir tatil geçirebilirsiniz.

Burada, dünyanın en iyi dalış merkezleri bulunuyor. Bu demek oluyor ki, su altı dünyasını büyük bir keyifle keşfedebilirsiniz. Yunuslar, balinalar, köpekbalıkları sizi bekliyor. Vizesiz bu fırsatı kaçırmayın.

Ukrayna

Ukrayna

Tatiliniz için düşük bir bütçe ayırabiliyorsanız, Ukrayna kesinlikle doğru bir tercih. E vize de yok, daha ne olsun?

Burada kültür ve sanat turizmi çok popüler. Opera ve bale gösterilerini uygun fiyatlarda görebilir, sanat dolu bir tatil geçirebilirisiniz. Bir de çikolatalar var tabii; sakın tatmadan dönmeyin.

Karadağ

Karadağ

Öyle ülkemden çok uzaklara gidemem diyorsanız, Karadağ'ı tercih edebilirsiniz. Üstelik ekonomik alışveriş imkanı sunan küçük dükkanları ile de ayrıca cezbediyor.

Burada eski bir Türk şehri var, Stara Varos. Başınızı çevirdiğiniz her yerde bir Türke rastlayacağınız bu bölgede Türk yemeklerini de tadabilirsiniz.

Fas

Fas

Göz alıcı kültür yapısıyla büyüleyen bir yere çeviriyoruz rotamızı; Fas'a. Kendine özgü kültürü, yemekleri, yerleşim yeri ile unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

En çok ilgi gören şehirleri Kazablanka ve Marakeş'i de mutlaka deneyimlemelisiniz.

Lübnan

Lübnan

Orta Doğu ülkelerinin en çok turist ağırlayan ülkelerinden biri Lübnan. Vizesiz gidebilecğiniz bu ülkenin başkenti Beyrut'u tercih edebilirsiniz.

Burada mutlaka humus, falafel ve babagannuş lezzetlerini mutlaka tatmalısınız. Ayrıca şehir merkezinde bulunan Roma Hamamları'nı görmeli, El-Manarca Corniche sahilinde yürüyüş yapmalısınız.

Vizesiz bu muhteşem 5 ülkeyi mutlaka planlarınızda değerlendirin.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

manam 01-02-2018 15:58:45

thailanda gidin harıka bır yar

Ahmet Rasim 01-02-2018 15:25:42

Türkiyeden daha güzel bir yer mi var Allah aşkına.millet gelsin Karadeniz şehirlerini bir gezsin de memleket görsün

CEMAL KARACİĞER 01-02-2018 14:15:53

PARAM OLSA BENİM ÜLKEM DEN DAHA GÜZELİ VAR MI Kİ :

YORUM YAZ