Bu sonbahar, saçlara yansıyacak

Abone Ol 

Sonbaharın doğal renkleri saçlarda da hayat bulacak. Bu sezon omuza değen ve omuz hizasında görünüme sahip bakımlı duran saçların modaya hakim olacağını belirten Saç Stilisti Erkan Uzelli, ‘’2 yıl süren pandemi sonunda saçlar uzun süren yüksek ısılı işlemlere maruz kalmadı, bunun sonucunda saçlar kendilerine dinlenmek için vakit buldu ve canlandı. 2020’de olduğu gibi arkası bombeli ense yukarısında kesilmiş pixie model dediğimiz görünümle de sıklıkla karşılaşacağız. Kadınlar artık ‘’yıka, çık’’ modeller ile daha rahat edeceği, sık sık bakıma gitmek zorunda kalmayacağı modellere ve renklere yöneliyor. Bunların haricinde uzun ve katlı modeller üzerine doğal dalgalı görünümler tercih ediliyor’’ dedi.

Bu sonbahar, saçlara yansıyacak #1

“Doğallık saçlara sağlık getiriyor”

Yazın güneşin, denizin ve havuzdaki klorun verdiği zararlardan yıpranan saçlar için daha doğal tonlara geçişle bir bakım dönemine girildiğini ifade eden profesyonel Saç Stilisti Erkan Uzelli, bu sonbahar dönemine damgasını vuracak renk uygulamaları hakkında şu bilgileri verdi:

“Doğallık yeniden moda oluyor. Kahve, kızıl, sarı renklerinin birçok doğal tonunu göreceğimiz bir sonbahar sezonu bizleri bekliyor. Platin sarısı, pembe, mavi gibi açıcı kullanılmasını zorunlu tutan uygulamalar yerine, kızıl kestane, kahve tonları, hafif karamele yakın tonlar saçlarınızı yıpratmadan yenilik sağlar ve parlıklık verir. Bu sayede yapacağınız bakımlar yalnızca saçınızın yıpranmışlığını gidermez bir süre sonra saçlarınızı güçlendirmeye başlar.”

Bu sonbahar, saçlara yansıyacak #2

“Açık bırakılmış, uğraşılmamış doğal saçlar revaçta”

Karantina döneminin sona erip normale geçişlerin başlamasıyla insanlar evlerden çıkmaya başladı. Evin rahatlığına ve salaşlığına alıştığımız saç modellerinin tercih edilmeye devam edeceğini belirten deneyimli Saç Stilisti Erkan Uzelli, “Çoğu kadın artık zamanını saçına, makyajına ayırarak geçirmek istemiyor. Karantina döneminde evlere kapanan kadınlar saçlarını da tabiri caizse ‘’nadasa’’ bıraktılar. Saç modellerinde açık bırakılmış veya salaş örülmüş, uğraşılmamış doğal saçların revaçta olacağı bir dönem olacak” diye belirtti.

Bu sonbahar, saçlara yansıyacak #3

Mevsim geçişleri saç bakım ihtiyacı doğuruyor

Uzelli, ‘’Mevsim geçişlerinde cildimiz gibi saçlarımız da hassaslaşıp dökülme eğilimi gösteriyor. Saçınıza evde Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi malzemelerle bakım yapabilirsiniz fakat saçınızın ihtiyacı olan bakımı öğrenmek için bir profesyonele danışmanızda fayda var. Çünkü saçınızın nem ihtiyacı olmamasına rağmen evde kendi kararınızla nem tedavisi uygularsınız ama bambaşka bir probleminiz olduğu için bu probleminize çözüm olmayabilir. Bakım için kullanılan malzemelerin kalitesine de dikkat edilmesi gerekiyor, yoksa bakım için evde kullandığınız veya gittiğiniz yerlerde işinin ustası olmayan kuaförlerin kullandığı malzemelerle saçlarınıza bakım yerine zarar verebilirsiniz’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu