Bu saç modelleri sıcak günler için kurtarıcı!

İster yaz tatili, ister sıcak hava dalgası, uzun saç kullanırsanız, yüksek sıcaklıklarda hızla terlemeye başlarsınız. Bu yaz saç modelleri, sıcak günlerde bile başı ve boynu serin ve havadar tutmak için idealdir.

Abone Ol 

Uzun saçlar ne kadar güzel olursa olsun, birçok insan yüksek yaz sıcaklıklarında dalgalı saçlar altında bunalıyor Saçlar boyuna, alına ve yüze yapıştığında bunalmamak elde değil. Sadece uzun saçlarınız değil, aynı zamanda çok kalın saçlarınız varsa, yaz sıcağında sağlığınıza bile zarar verebilirsiniz. 

Özellikle yüksek sıcaklıklarda sadece bol sıvı tüketmek değil, saç modelinizi kavurucu sıcağa uyarlamak da önemlidir. Sadece boynu güzel ve havalı tutmakla kalmayıp aynı zamanda çok moda olan bazı saç modellerini sunuyoruz.

Sıcakta sizi serinleten 3 saç modeli

1-Topuz

Gevşek , havadar ve çok hızlı yapılır. Topuz, kabarık elbiseler arasında zamansız bir klasiktir ve özellikle sıcak koşullarda mükemmel bir figür oluşturur. Topuz sayesinde boyun ve kulaklar serbest kalır. Topuz saçlar bu yüzden yazın vazgeçilmezi olur. Harika renkli aksesuarlarla da renklendirebilirsiniz. Boynunuz ve kulaklarınız açıkken de, tehlikeli güneş yanıklarından kaçınmak için güneş kremi sürmelisiniz.

2- Fransız örgüsü

Fransız örgüsü de bu yıl çok moda. Ve hepsinden iyisi. Terli cilde yapışan veya fön makinesine gerek yok, sıcak rüzgarlarda yüze takılan saç telleri ve gevşek saçlar yok. Ayrıca Fransız örgülerini bir çok farklı varyasyonda da yapabilirsiniz. Yandan örebilir veya sportif bir stil için saçınızı ortadan ikiye ayırıp iki örgü yapabilirsiniz.

3- At kuyruğu

Sade ve anlaşılır. Yaz aylarında uçuşan saçlarınızın boynunuza yapışmasını istemiyorsanız, hızlı bir şekilde at kuyruğu ile bağlayabilirsiniz. Tabii ki, aynı zamanda tüm sanat biçimlerine göre şekillendirilebilir. İster klasik at kuyruğu, ister örgünün birkaç saç tokası ile ayrı bölümlere ayrıldığı kabarcık kuyruklar olsun, pratik ve havalı yaz görünümü her zaman hittir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu