Bu kadar da olmaz demeyin! Muzları kabuklarıyla yemelisiniz!

Vitamini kabuğunda! Evet şaşırdınız ama muzun da vitamini kabuğunda...

Abone Ol 

Tatlı meyveler, bize enerji verirler ve ayrıca bize çeşitli besinler sağlarlar. Muz da son derece enerji veren besinler arasındadır. Muz, C vitamini, kalsiyum, magnezyum ve potasyumla doludur.

Ayrıca sinir uyarılarının iletilmesinde yer alır ve kalp işlevinde ve kan basıncının düzenlenmesinde önemli bir rol oynar.

Muz çok fazla fruktoz içerdiğinden hızlı bir enerji kaynağıdır ve bu nedenle özellikle sporcular için popüler bir atıştırmalıktır. Düzenli olarak muz yemenin vücuda birçok faydası vardır bunun yanında kabuklarının da bir o kadar faydalı olduğunu söylesek? Muzun kabuğunu soyup sadece meyve kısmını yemeyi artık bir kenara bırakın!

Muzu kabuklarıyla yemeniz için nedenler!

Oldukça acı tadı nedeniyle ilk başta alışılması zor olsa da muzun sadece içini değil kabuğunu da yiyebilirsiniz. Çünkü kesinlikle zehirli değildir.

Aksine özellikle C ve K vitaminleri, folik asit ve B12 vitamini gibi besinler açısından oldukça zengindir.

B grubu vitaminin alımı, ağırlıklı olarak hayvansal ürünlerde bulunduğu için veganlar için özellikle önemlidir.

Muzda bulunan tüm mineraller de kabuğundadır.

Bunun dışında muz kabuğu, bizi uzun süre tok tutan, sindirimimizi destekleyen ve hatta kan lipit seviyelerimizi olumlu yönde etkileyebilen lif açısından özellikle zengindir.

Etkisine kimse inanamıyor! Her gün yüzünüze muz kabuğu sürerseniz... - Cilt Bakımı

Buna dikkat etmelisiniz!

Yine de diğer tüm ürünler genellikle ilaçlama yapıldığından sadece organik muz kabuklarının tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu nedenle, üzerinde ve özellikle deride pestisit izleri olabilir.

Zehirli oldukları için kabuğunu yememeli ve hatta soyduktan sonra ellerinizi mutlaka yıkamalısınız.

Muz kabuğunu cilde uygulamanın 4 farklı yolu

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu