Bu hafta vizyona girenler- 31 Mayıs

31 Mayıs haftasında yine vizyona 9 yeni film giriyor!

Doğal Kahramanlar (Epic)

Yönetmenliğini Chris Wedge'in üstlendiği Doğal Kahramanlar (Epic)'ın orjinal dublajında Amanda Seyfried ve Josh Hutcherson'ın yanısıra şarkıcı Beyoncé Knowles da yer alıyor. Buz Devri (Ice Age) ve Rio (Rio) gibi popüler animasyonların yaratıcılarının elinden çıkan filmde Amanda Seyfried, Mary Katherine isimli bir genç kıza hayat veriyor. Film iyi ve kötünün sürekli savaş halinde olduğu bir ormanda hayatta kalmaya çalışan ve bu sırada burada tanıştığı diğerleriyle bu sihirli dünyayı kurtarmaya çalışan Mary'nin hikayesini anlatıyor.

Karanlıktan Gelen (Dark Skies)

Bilimkurgu ve gerilim türündeki Karanlıktan Gelen (Dark Skies)'in yönetmen koltuğunda oturan isim Scott Charles Stewart. Senaryosunu da aynı ismin yazdığı filmde başrollerde ise Keri Russell, Josh Hamilton ve Dakota Goyo yer alıyor. Film banliyöde huzurlu bir hayat süren bir ailenin, oğullarının odasında bir yabancı silueti görmesiyle başlayan gerilim dolu yaşadıklarını anlatıyor.

Hangover 3: Felekten Bir Gece (The Hangover Part III)

Seriye noktayı koyan üçüncü ve son film Hangover 3: Felekten Bir Gece'nin yönetmenliğini yine Todd Phillips üstleniyor. Başları dertten kurtulmayan üçlüye hayat veren Bradley Cooper, Ed Helms ve Zach Galifianakis'e bu bölümde Justin Bartha, Ken Jeong, ve Heather Graham eşlik ediyor. Bu kez bir düğün ya da bekarlığa veda partisinin olmadığı son bölümde babasını kaybeden Alan, psikolojik sorunlar yaşıyor ve arkadaşlarının desteğine ihtiiyaç duyuyor....

Devir

Dünya prömiyerini 19. Adana Altın Koza Film Festivali'nde gerçekleştiren Devir, Derviş Zaim'in son filmi. Burdur'un bir köyünde yıllardır düzenlenen çoban yarışması üzerinden bölgedeki yerel hayatı perdeye yansıtan filmin başrollerinde Ramazan Bayar, Ali Özel ve Mustafa Çelikli yer alıyor. Yönetmen alışılmış olduğu üzere yine kamerasının gerçek Anadolu hikayelerine çeviriyor.

Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)

Prestij (The Prestige) ve Ocean's Eleven filmlerinin tarzına yakın bulunan Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)'nin yönetmenliğini Louis Leterrier üstleniyor. Filmin başrolündeki isim ise Sosyal Ağ filmi ile popüleritesi artan Jesse Eisenberg. Genç oyuncuya Mélanie Laurent, Morgan Freeman, Mark Ruffalo, Michael Caine ve Isla Fisher gibi isimler eşlik ediyor. Film, sihirbazlık yetenekleri olan bir grubun bu yeteneklerini "zenginden alıp fakire verme" amaçlı kullanmaları nedeniyle bulaştıkları belaları anlatıyor.

Erkek Aklı (A Glimpse Inside The Mind of Charles Swan III)

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen 32. İstanbul Film Festivali'nde seyirici ile buluşan Roman Coppola'nın son filmi olan Erkek Aklı (A Glimpse Inside The Mind of Charles Swan III)'nın başrolündeki isim skandallarıyla gündemi meşgul etmesine alışık olduğumuz Charlie Sheen. Sheen'e deneyimli oyuncu Bill Murray'in yanısıra genç oyuncular Jason Schwartzman ve Mary Elizabeth Winstead eşlik ediyor. Senaryosunu da Coppola'nın yazdığı filmde hayatının aşkı tarafından terk edilen bir adamın yaşadıkları anlatılıyor.

Peter Pan'ın Yeni Maceraları 3D (Peter Pan 3D)

Animasyon türündeki Peter Pan'ın Yeni Maceraları 3D (Peter Pan 3D) zamanını Neverland'de (Olmayan Ülke) geçiren, Kayıp Çocuklar'a liderlik eden, deniz kızları ve korsanlarla oyunlar oynayan Peter Pan'ı beyazperdeye taşıyor. Peter Pan 'a Tinkerbell, Wendy ile erkek kardeşleri John ve Michael da eşlik ediyor.

Daire 1303 3D (Apartment 1303 3D)

2007 yılında çekilen Apartment 1303 adlı Japon yapımı filmin yeniden çevrimi olan Daire 1303 3D (Apartment 1303 3D)'ün yönetmeni Michele Taverna. Kanada yapımı filmin başrollerinde Mischa Barton, Rebecca De Mornay ve Corey Sevier yer alıyor. Film tek başına yaşamak isteyen bir genç kızın, yeni evinde yaşadığı gerilim dolu olayları anlatıyor.

Ateşteki Kağıtlar

Yönetmenliğini Avni Kütükoğlu'nun, senarsitliğini ise Esef Özfırıncı'nın üstlendiği Ateşteki Kağıtlar, terhis olduktan sonra, şehit düşen silah arkadaşının son isteğini yerine getirmeye niyet eden bir gencin hikayesini anlatıyor. Filmin kadrosundaki isimler arasında Yunus Günçe, Meral Kaplan, Suavi Eren, Abdullah Şahin ve Tamay Kılıç yer alıyor. Amacı uğruna İstanbul yollarına düşen genci bilinmedik maceralar bekliyor...

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :