Bu beş besinden uzak durun!

Hepimiz cildimizin güzel gözükmesini isteriz. Bunun için de çeşitli cilt bakım yöntemlerine başvurmaktayız. Peki cilt bakımı tek başına yeterli midir? Dikkat! Yanlış besinler tüketmek cildinizi bozabilir.

Abone Ol 

Tuz

Fazla miktarda tuz tüketiminin say say bitmeyecek kadar zararı bulunmakta. Yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarına sebebiyet veren tuz, aynı zamanda ödeme ve cilt sorunlarına da neden olmakta.

Aşırı tuz tüketimini önlemenin yolları! Yemeklerde... - Sağlık Haberleri

Rafine tahıllar

Rafine edilmiş tahıllar; demir, çinko ve B vitamini açısından eksik olan tahıl türüdür. Makarna, beyaz pirinç ve hamur işi gibi besinler, her ne kadar bizi cezbetse de cildiniz için bu tür gıdalardan olabildiğince uzak durmakta fayda var. En azından tüketim miktarını azaltmak sizin için faydalı olacaktır.

Rafine Karbonhidrat: Tam Tahıl mı Rafine Tahıl mı? – BiFazlası

Soya

Soya, cilde fayda sağlamasıyla bilinir ancak günümüzde ne yazık ki genetiği değiştirilmiş soyalar kullanıldığı için sağlıksız hale geldi. Size tavsiyem eğer soya kullanmakta ısrarcıysanız doğal ve güvenilir satıcılardan temin etmeniz sağlıklı olacaktır.

Yerli Soya Fasülyesi Gdo'suz 1 kg - Vegan Ürünleri - Glutensiz Ve Vegan Ürünler - Aktarmarka.com - Türkiyenin aktar ve doğal ürünler deposu

Baharat

Hamburger, cips ve diğer pek çok gıdada kullanmayı sevdiğimiz baharatlar ne yazık ki cildinizde sivilce oluşumuna sebebiyet vermekte.

Yemeklere Tat Katan Baharat ve Otlar: Hangi Yemekte Hangi Baharat Kullanılır?

Fast food

Tadıyla hepimizi mest eden, en sevdiğimiz ama aynı zamanda en yağlı olan yiyecek olan ”fast food” besinler cildinizin ne yazık ki en büyük düşmanı. Aynı zamanda cilt sorunlarınızın yanı sıra pek çok sağlık sorununu da yanında getiriyor.

Fast food yerken bir daha düşünün! Son araştırma korkuttu - Son Dakika Haberler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu